Bazaar – Alışveriş Ve Yaşam Dergisi

Konservatuvar ‘Sanat Günleri’ Başladı

admin 07 Haziran 2014 Genel, Gündem, Haber Yorumlar Kapalı
Konservatuvar ‘Sanat Günleri’ Başladı

Antalya Büyükşehir Belediyesi İsmail Baha Sürelsan Konservatuvarı’nın düzenlediği ‘Sanat Günleri’ başladı. Etkinlik kapsamında tiyatro bölümü öğrencileri Çehov Oyunları adlı eseri sahnelerken, Türk Sanat Müziği Korosu da konser verdi.

 

Kültür ve Sosyal İşler Başkanlığı’na bağlı İsmail Baha Sürelsan Konservatuvarı kursiyerleri eğitim dönemini ‘Sanat Günleri’ adı altında düzenlenen yılsonu gösterileri ve konserler ile tamamlıyor. Konservatuvar Tiyatro Bölümü, Türk Sanat Müziği, Türk Halk Müziği, Çok Sesli ve Çocuk Koroları, yıl sonunda hazırladıkları eserleri Büyükşehir Belediyesi ABT Sahnesi’nde Antalyalıların beğenisine sunuyor. Etkinlikler kapsamında tiyatro bölümü öğrencileri Çehov Oyunları adlı eseri sahneledi. Ayşe Adıyaman Erdal’ın yönettiği oyunda öğrenciler Çehov eserlerinden bölümleri sahneye taşıdı. Oyun, büyük beğeni topladı.

KORODAN KONSER

Konservatuvar’ın Türk Sanat Müziği Korosu da etkinlik kapsamında yıl sonu konseri verdi. Türk Sanat Müziği’nin seçkin eserlerini başarıyla yorumlayan koro, performansı ile alkış aldı. Büyükşehir Belediyesi İsmail Baha Sürelsan Konservatuvarı Sanat Günleri, konserler ve tiyatro gösterileri ile 10 Haziran’a kadar devam edecek.

 

 SANAT GÜNLERİ PROGRAM

8 Haziran 2014 Pazar Saat: 20.30 / Kuvva-i Milliye Kadınları – Tiyatro

9 Haziran 2014 Pazartesi Saat: 20.30 / Türk Halk Müziği – Öğrenci

10 Haziran 2014 Salı Saat: 20.30 / Türk Sanat Müziği – Öğrenci

11 Haziran 2014 Çarşamba Saat: 20.30 / Çok Sesli Koro ve Çocuk Korosu – Konser

 

 

 

 

 

 

Begen Paylas !

Yazar

Comments are closed.