Bazaar – Alışveriş Ve Yaşam Dergisi

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNDEN ANTALYA KART AÇIKLAMASI

admin 13 Şubat 2016 Galeri, Genel, Gündem, Haber Yorumlar Kapalı
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNDEN ANTALYA KART AÇIKLAMASI

ulasimda-antalya-kart-donemi-basliyor

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNDEN ANTALYA KART AÇIKLAMASI: “ANTALYA KARTI İHALE ETMEDİK KENDİMİZ ŞİRKET KURDUK. ANTALYA KART HALKIN KARTIDIR. İDDİALARINI İSPAT EDEMEYEN MÜFTERİDİR”

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Antalya İl Başkanı Semih Esen ve Antalya Milletvekili Mutafa Akaydın’ın yaptığı açıklamaya yazılı olarak cevap verdi.
Antalya Kart’ın Antalya’nın, Antalyalının, halkın malı olduğuna işaret edilen açıklamada eskiden olduğu gibi dışarıdan bir şirkete ihale edilmediği hatırlatıldı.
Yasaya aykırı ihale nedeniyle sorumluların Ağır Ceza’da yargılandığı hatırlatılan açıklamada, şöyle denildi: “Akaydın meclise gitti dokunulmazlık zırhına büründü, şimdi atıp tutuyor. Eski Halkkart belasını biz feshetmedik, mahkeme feshetmiş. Kararı uygulamamış ve işi tasfiye etmemişler. Şimdi tahkim yoluna gidildi ve kanunun gerekleri uygulanıyor. Bu defa işi dışarıdan bir firmaya vermedik. Belediye olarak kendimiz, şirketimiz eliyle sistemi kurduk. Artık Antalya halkı bir daha kart iptali ve değişiklik yaşamayacak. Sistem halkın maldır.”

“BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİSİ EN BÜYÜK KARAR ORGANIDIR”
Büyükşehir Belediye Meclisinin en yüksek karar organı olduğunun altı çizilen açıklamada, meclisin 13 Ekim 2014 tarih ve 532 sayılı kararı ve 27 Ekim 2015 tarih ve 2015/10-606 (2/3) sayılı Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı Ulaşım Koordinasyon Merkezi Genel Kurul Kararı hatırlatılarak bu karar ile Antalya Büyükşehir Belediyesi sınırları içinde Akıllı Kart Teknolojisiyle Elektronik Ücret Toplama ve Araç Takip Otomasyon Sisteminin, kurulum imtiyazı belediye şirketi olan Antalya ulaşım AŞ’ne devredildiği kaydedildi.

“İDDİALARI İSPAT EDEMEYEN MÜFTERİDİR”
Açıklamada şu ifadelere yer verildi; “Bu imtiyaz devri neticesinde şirketimiz tarafından derhal çalışma başlatılmış ve Antalya Büyükşehir Belediyesi sınırları içindeki ilçelerde Toplu Taşıma Akıllı Kartlarla Elektronik Toplama ve Araç Takip Otomasyonu Sistemi kurulmuştur. Herşey yüce Meclis’te tüm siyasi parti temsilcilerinin huzurunda halka açık ortamda görüşülmüş ve karara bağlanmıştır. Sistemin kurucusu ve sahibi Antalya Ulaşım Hiz. Pet.San ve Tic. A.Ş’dir. Teknolojik alt yapı doğal olarak bir firmadan temin edilecektir ve yasal kurallar çerçevesinde bu yapılmıştır. Firma Kent-Kart Akdeniz sadece teknik alt yapıyı kurmuş olup ihale yasaklısı değildir. Aksini iddia edenler bunu ispat edemezlerse müfteri ilan edeceğiz dedik. Hâlâ havanda su dövüyor, asılsız iftiralarla milletin kafasını karıştırmaya çalışıyorlar.

Begen Paylas !

Yazar

Comments are closed.