Bazaar – Alışveriş Ve Yaşam Dergisi

Su ve dezenfektan sebebiyle kuruyan ellerinizi iyileştirin

admin 06 Nisan 2020 Genel Yorumlar Kapalı
Su ve dezenfektan sebebiyle kuruyan ellerinizi iyileştirin

Kuru ellere sahip olmak oldukça yaygındır. Ancak içinde bulunduğumuz dönem gereğince sık sık yıkamamız ve dezenfekte etmemiz gereken ellerimiz; aşırı kuruluk gösterebiliyor. Teknik olarak tehlikeli bir durum olmamasına rağmen, oldukça rahatsız edici olduğunu biliyoruz. İşte kuruyan ellerinizi nemlendirmenin yolları…

1

Ellerimiz neden kurur?

Çoğu durumda, kuru ellere çevre koşulları neden olur. Soğuk havalar, sık sık el yıkama, kimyasallara maruz kalma ve bazı tıbbi durumlar ellerinizi kurutabilir. Kuru ellerle mücadele etmek için aşağıdaki çözümlerden birkaçını deneyebilirsiniz…

2

Nemlendiriciler

İlk denediğiniz ve aklınıza gelen uygulama ellerinizi nemlendirmek olduğunu biliyoruz. Günde birkaç kez kaliteli ve yoğun nemlendiricili özelliklere sahip bir nemlendirici krem ​​veya losyon ile ellerinizi sürekli nemlendirmeye özen gösterin. Losyonlar ve kremler nemi geri kazanmaya ve cildin sağlığına kavuşmasına yardımcı olur.

Hidrokortizon içeren kremler uygulayın

Bazı durumlarda, kuru cilt, cildin iltihaplandığı ve kırmızılaştığı dermatit adı verilen bir duruma dönüşebilir. Bu durumlarda, hidrokortizon içeren bir losyon kullanmak yararlı olabilir. Hidrokortizon tahriş olmuş cildi rahatlatmaya yardımcı olacaktır.

Gece boyunca bakım yapın

Kuru eller için en iyi çarelerden biri, yağlı yapıdaki losyon veya kremler ile gece boyunca temas halinde bırakmaktır. Kremi uyguladıktan sonra nemlendiricinin sıkışması ve cildinizde daha iyi emilmesine yardımcı olacak eldivenler kullanarak; sabaha yumuşacık eller ile uyanabilirsiniz!

Stresten uzak durun

Çılgınca gelebilir, ancak stres ve egzama arasında küçük bir ilişki olabilir. Bu nedenle, ellerin egzamadan kaynaklanan kuru bir cilt problemi yaşıyorsanız; stresinizi azaltmak için kendinize biraz zaman ayırın.

İlacı düşünün

Şiddetli egzama ve kuruluk probleminiz varsa, cildiniz iyileşmek için ilaçlara ihtiyaç duyabilir. Doktorunuz cildinize uygulayabileceğiniz steroidler veya ağızdan alacağınız bir antibiyotik reçete edebilir.

Begen Paylas !

Yazar

Comments are closed.