Bazaar – Alışveriş Ve Yaşam Dergisi

Altınsay Mağazası’nın Yönetim kurulu başkanı Alp Taşlı, Altındaki indirimlere dikkat edilmesi gerektiğini söyledi.

admin 02 Eylül 2019 Genel Yorumlar Kapalı
Altınsay Mağazası’nın Yönetim kurulu başkanı  Alp Taşlı, Altındaki indirimlere dikkat edilmesi gerektiğini söyledi.

b4863fb0-f24a-433f-9080-d95a5be5925b_184x240

Taşlı: “Altındaki indirimlere dikkat”

Altınsay Mağazası’nın sahibi Alp Taşlı, Altındaki indirimlere dikkat edilmesi gerektiğini söyledi.

Bir açıklama yapan Alp Taşlı, altın fiyatlarının sert yükseliş gösterdiğini belirterek, şu görüşlerini paylaştı:

 

“ABD ve Çin arasında artan ticaret gerilimi sebebiyle, Altın fiyatlarındaki sert yükseliş Türkiye piyasalarını etkiledi. Altın fiyatlarının yükselmesi perakende sektöründe durgunluğa sebep olmakla birlikte, düğünlerde birbirlerine ziynet takacak olan vatandaşları zor duruma düşürdü. Gram altının bile 288 TL’den işlem gördüğü şu dakikalarda çeyrek altın ise 468 TL’den işlem görmektedir.

Altın fiyatlarındaki sert yükseliş düğün yapacak olan gençleri de olumsuz etkilemektedir. Bir çeyrek altının 468 TL. olduğu yerde bileziği, alyansları, düğün setleri ve diğer takılardaki fiyat artışları hem perakende sektörünü hem de müşterileri zor durumda bırakmıştır. Pırlanta ise adeta tüketiciler için hayal olmaya başladı. Düğünlerde ise artık ziynet altın takmak yerine, nakit para takılmaya başlandı.

Altın fiyatlarındaki pahalılık, takı grubunda  8 ayar altını cazip duruma getirmektedir. Ancak 8 ayar altındaki geri dönüşüm ise tüketiciyi üzmektedir. 8 ayarın işçiliği yüksek olduğu için geri satışlarda çok uygun fiyatlara satılması ileri zamanda tüketicinin zarar etmesini sağlamaktadır. Özellikle Altın Çadırları’nda kampanyalı ürün olarak tanıtılan 8 ayar altınlar, müşteriye cazip hale getirilmektedir. Ancak 8 ayar altın içindeki az altın oranı ileride ürünün kararmasına sebep olmakla beraber tüketiciyi maddi ve manevi olarak mutsuz etmektedir.

Altın çadırı gibi kampanya yapılan yerlerde süslü indirim kampanyalarına inanmayın. Altın çadırlarında yapılan indirimleri, piyasalardaki kuyum mağazalarında karşılaştırıp değerlendirmeniz siz tüketiciler için farkı görmenizi sağlayacaktır. Altın fiyatları Türkiye’nin her tarafında aynıdır. Beğendiğiniz modellere göre aşağı yukarı işçilik değişkenlik sağlayabilir. O yüzden kendi kuyumcunuzdan alışverişinizi sağlamanız sizin için daha avantajlı olacaktır. Süslü indirimlerle yapılan kampanyalardaki takıları iyice araştırıp öyle almanızı tavsiye ediyorum. Kampanya çadırlarında sunulan 8 ayar altınlı takılar cazip hale getirilse de siz tüketiciler, kendi kuyumcunuzdan ya da  piyasadan araştırma yapmadan alışveriş yapmayın.”

Begen Paylas !

Yazar

Comments are closed.