Bazaar – Alışveriş Ve Yaşam Dergisi

Çocuklar, Tatilde de Sağlıklı Besleniyor

admin 07 Haziran 2014 Genel, Gündem, Haber Yorumlar Kapalı
Çocuklar, Tatilde de Sağlıklı Besleniyor

Martı Oteller Grubu bünyesinde yer alan Martı Myra Kemer Tatil Köyü bir ilke daha imza atarak, Türkiye’nin ilk sağlıklı beslenme, anne ve çocuk dergisi Kids&Gourmet ile ortak bir proje geliştirdi. Proje kapsamında artık, “Çocuklar Tatilde de Sağlıklı Besleniyor”.

Martı Grubu otellerinden Martı Myra Kemer Tatil Köyü; hizmete girdiği 1995 yılından yana, çocuk ve aile dostu hizmet anlayışını sürdürerek, çocuklu ailelere yönelik hizmetlerine bu yıl da yaptığı yatırımlara bir yenisini daha ekledi. Martı Myra Kemer, bir ilke daha imza atarak Türkiye’de çocukların tatilde de sağlıklı beslenmesi için “Çocuklar Tatilde de Sağlıklı Beslensin” sloganı ile Türkiye’nin ilk sağlıklı beslenme, anne ve çocuk dergisi Kids&Gourmet iş birliği yaptı.

Martı Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Oya Narin, konuya ilişkin yaptığı açıklamada: “Yatırımcı kimliğimden ziyade, anne kimliğimle Çocuklar Tatilde de Sağlıklı Beslensin projesini benimseyerek, profesyonel iş hayatımda kadın ve anne olmanın ayrıcalıklarını kullanıp, işletmemize bunu bir değer olarak katmayı uygun buldum. Çocuklara özel sağlıklı yemeklerin bulunduğu  Kids&Gourmet açık büfe ile Martı Grubu olarak bir ilke daha imza atıp, müşterilerimizin beğenisine sunuyoruz” dedi.

Martı Grubu otelleri arasında pilot tatil köyü seçilen Martı Myra Kemer Genel Müdürü Aydın Aytuğ, konuyla ilgili yaptığı açıklamada proje hakkında detaylı bilgiler verdi.

“Martı Myra Kemer Tatil Köyümüzde çocuklara özel sağlıklı yemeklerin bulunduğu açık büfe her öğün için özenle farklı biçimde hazırlanıp, özellikle çocuklu müşterilerimizin tatil memnuniyetini arttırmaya yönelik şekilde düzenlenmektedir.

Proje kapsamında, bu sezondan itibaren tatile gelen misafirlerimizin çocukları, yetişkinlerin yemeklerinden farklı olarak; Kids&Gourmet yazar hekimi ve aynı zamanda Acıbadem Kadıköy ve Maslak Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları – Gastroenterolog, Dr. Enver Mahir Gülcan ile Fit Yaşam ve Danışmanlık Diyetisyeni Figen Fişekçi Üvez’in kontrolünden geçerek belirlenen menüleri, sağlıklı biçimde hazırladığımız  Kids&Gourmet açık büfesinde yiyebilecekler. Böylelikle, hem çeşitli sağlık sorunları nedeni ile her yemeği yiyemeyen çocuklara alternatif yemekler sunmuş, hem de misafirlerimizin çocuklarının beslenmesine önem göstererek, ailelere tatillerinde çocuklarının beslenmesi konusunda kolaylık sağlamayı hedeflemekteyiz”.

Çocuklar Tatilde de Sağlıklı Beslensin sloganı ile oluşturulan Kids&Gourmet  açık büfesinin en önemli özellikleri; ebeveynlerin yemeklerine nazaran daha az yağlı ve tuzlu, kızartma yerine fırınlama veya ızgara tekniği ile hazırlanması. Çoğunlukla şeker yerine, bal veya pekmez kullanılarak hazırlanan tatlıların yer aldığı menülere yer verilirken, bala alerjisi olan çocuklar  için daha az oranda şeker ile yapılmış tatlıların bulunduğu, çölyak hastalığından, alerjiye kadar pek çok değişik beslenme şekline hitap edecek biçimde ilk sağlıklı çocuk beslenmesi açık büfesi olma özelliğini taşıyor.

Begen Paylas !

Yazar

Comments are closed.