Bazaar – Alışveriş Ve Yaşam Dergisi

Antalya Bahçeşehir Koleji’nden Muhteşem Yıl Sonu

admin 09 Haziran 2014 Genel, Gündem, Haber Yorumlar Kapalı
Antalya Bahçeşehir Koleji’nden Muhteşem Yıl Sonu

Antalya Bahçeşehir Koleji öğrencileri, hazırladığı “Eurovision Şarkıları ve Adım Adım Anadolu” temalı halk oyunları, koro ve dans gösterilerinden oluşan yıl sonu gecesi izleyicilere muhteşem bir doğu batı sentezi yaşattı.
Kepez Kapalı Spor Salonunda gerçekleşen yıl sonu gecesinde ilk olarak izleyiciler Türkiye’yi yıllardır Avrupa’da temsil eden Eurovision Şarkıları ile güzel bir nostalji yaşadı. Türkiye’yi ilk kez Eurovision’da temsil ettiği 1975 yılında Semiha Yankı’nın “Seninle Bir Dakika” şarkısı ile başlayan gece, Ajda Pekkan’dan “Petrol”, Modern Folk Trio ve Ayşegül Aldinç’ten “Dönme Dolap” , MFÖ “Di Day Di Day Day”, Klips ve Onlar “Halley”, Şebnem Paker “Dinle”, Athena “For Real”, Gülseren “Rimi Rimi Rey”, Hadise “Düm tek tek, Manga “We Could Be The Same”, Can Bonomo “Love me Back” şarkılarıyla devam etti. İlk bölümün finali Türkiye’ye birincilik getiren Sertab Erener “Everyway that I can” şarkısı ve öğrencilerin muhteşem dansıyla son buldu.
Gecenin ikinci bölümü Anadolu ezgileriyle ve tüyleri diken diken eden dans gösteriyle devam etti. Artvin Yöresi, Roman Havası, Zeybek Yöresi, Şaman Yöresi, Adıyaman Yöresi, Teke Yöresi, Kırklareli Yöresi, Karadeniz Yöresi, Gaziantep Yöresi, Azeri Yöresi halk oyunları gösterileri ile tüm Anadolu’daki kültürler yaşatıldı. Ayrıca koro ve mini orkestra’da geceye renk kattı.
Öğrencilerin büyük bir titizlikle ve özenle hazırladıkları, hem batı hem de Anadolu ezgilerinin sentezlendiği gece izleyicilerin uzun süren alkışları ve tüm öğrencilerin, izleyicilerin 10. Yıl marşını okumalarıyla son buldu.

 

 

Begen Paylas !

Yazar

Comments are closed.