Bazaar – Alışveriş Ve Yaşam Dergisi

Sahnede Ölüyordu

admin 02 Şubat 2016 Galeri, Genel, Gündem, Haber, Magazin Yorumlar Kapalı
Sahnede Ölüyordu

11

İtalya’da 27 yaşındaki oyuncu Raphael Schumacher, tiyatro oyunundaki linç sahnesi sırasında işler ters gidince komaya girdi.

Genç tiyatro oyuncusu rol gereği asıldığı sahnede dikkatli bir seyircinin sayesinde ölümden döndü, komada yaşam mücadelesi veriyor.

İtalya‘nın Pisa kentinde geçtiğimiz cumartesi günü yaşanan olayda, Raphael Schumacheradlı tiyatro sanatçısı asılmasını gerektiren sahnede gerçekten ipte asılı kaldığı, son anda dikkatli bir genç bayan seyirci tarafından fark edildi.

NEFES ALAMAYARAK BİLİNCİNİ KAYBETTİ

Tarihi Pisa kentinin ‘Teatro Lux’ isimli tiyatrosunda sergilenen ‘Seraplar’ adlı oyunun altıncı sahnesinde, asılan 27 yaşındaki genç oyuncunun boynundaki ipin sıkılaşması sonucu nefes alamayarak bilincini kaybettiği polis raporunda belirtildi. Olayla ilgili soruşturma başlatan polis, tiyatroyu mühürleyerek oyuncuları ve olay akşamı tiyatroyu izleyenleri sorguya çekti.

EMNİYET KEMERİ YOKTU

Polis raporuna göre Schumacher‘in boynunda kementle asılı iken üzerinde durması gereken kutunun yerinde olmadığı ayrıca vücudunda emniyet kemerinin bulunmadığı ifade edildi. Sorguya çekilen aktörlerden biri; “Kementin sahte olması ve düşmesi halinde emniyet kemerinin onu yakalaması gerekiyordu. Böyle bir olayın, nasıl yaşandığını açıklayamıyorum.” dedi.

Tiyatroyu izleyenler arasında yeni mezun tıp öğrencisi bayan, maske takmış Schumacher’in titremesini görünce bir şeylerin ters gittiğini anlamış. Sahneye fırlayan genç kadın bir diğer seyircinin yardımıyla önce genç oyuncunun asılı olduğu ipi gevşetmiş sonra Schumacher’i yere indirerek ilk yardımda bulunmuştu. Acilen hastaneye kaldırılan genç oyuncu hala komada ve yaşam mücadelesi veriyor.

“KENDİNİ ÖLDÜRMEK İÇİN BİR SEBEBİ YOKTU”

Olayı öğrenen anne, oğlunun hayatını kurtaran genç kadına teşekkür ettikten sonra; “Oğlum yakın zamanda babasını kaybetti ve bir gönül ilişkisini bitirdi. Fakat bütün yaşadıklarına rağmen iç huzurunu tekrar buldu. Herhangi bir intihar notu bırakmadı ve kendini öldürmek için bir sebebi yoktu” diye açıklama yaptı.

Begen Paylas !

Yazar

Comments are closed.