Bazaar – Alışveriş Ve Yaşam Dergisi

ANTALYA CADDELERİNE 4 MİLYON ÇİÇEK

admin 13 Şubat 2016 Galeri, Genel, Gündem, Haber Yorumlar Kapalı
ANTALYA CADDELERİNE 4 MİLYON ÇİÇEK

fft256_mf13343850

Antalya Büyükşehir Belediyesi peyzaj çalışmaları kapsamında caddelerin orta refüjleri ile kavşaklara mevsimlik çiçek dikimlerine devam ediyor.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Şube Müdürlüğü, caddelerin orta refüjleri ile kavşaklara 560 bin lale soğanı ile 100 bin sümbül dikimi gerçekleştirdi. 2 ay toprak altında kalan Lale ve sümbül soğanları filizlerini göstermeye başladı. Baharın müjdesini veren rengarenk laleler, Antalya’yı bambaşka bir görünüme kavuşturacak.
Ayrıca, 3 milyon 300 bin menekşe, aslanağzı, alisyum, süs lahanası ve gazanya çiçeği de toprakla buluştu. Kente dikilen toplam 4 milyon çiçekle Antalya’da renk cümbüşü yaşanacak.
Çiçek dikiminin yanında peyzaja da önem veren ekipler, cadde ve kavşaklarda temiz, düzenli, bakımlı ve doğayla iç içe alanlar oluşturdu. Geometrik şekil ve figürler kullanarak yapılan çalışmalarla Antalya çiçek bahçesine dönüşecek.
G

ÖRSEL ŞÖLEN
Büyükşehir Belediyesi, ’Beş Çiçekli Altın Şehir’ ödüllü Antalya’nın, Nisan ayında ev sahipliği yapacağı Expo 2016 için şehre gelecek misafirlerini çiçeklerden oluşan renk armonisiyle karşılamak için de çalışmalarını sürdürüyor. Büyükşehir Belediyesi, özellikle uluslararası misafirlerin geçeceği güzergah üzerinde bulunan karayollarında görsel zenginlik için peyzaj çalışmaları gerçekleştiriyor.

Begen Paylas !

Yazar

Comments are closed.