Bazaar – Alışveriş Ve Yaşam Dergisi

Hüseyin Samut 4. Kentsel Dönüşüm Kongresi’ne Katıldı

admin 24 Şubat 2017 Galeri, Gece, Genel, Gündem, Haber, Magazin, Mekanlar, Roportajlar, tv yayın, Yaşam Yorumlar Kapalı
Hüseyin Samut 4. Kentsel Dönüşüm Kongresi’ne Katıldı

 

- 4. Ulusal Her Yönüyle Kentsel Dönüşüm Kongresi

Bu yıl 4.’sü organize edilen Ulusal Her Yönüyle Kentsel Dönüşüm Kongresi İstanbul Swiss Otel’de gerçekleşti. Samut AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Samut Türkiye’de Cumhuriyet tarihinin en büyük kentsel dönüşümünün ve modern şehirleşme çalışmalarının yapıldığını hatırlatarak, bu konuda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ve hükümetin büyük gayretine dikkat çekti.

İşadamı Hüseyin Samut, geçtiğimiz sene sarf ettiği “İnsan Hayatına Endeksli Kentsel Dönüşüm” ibaresini yeniden hatırlatarak, modern şehirleşme yolunda toplumsal ekonomik dengelere azami şekilde itina gösterilmesi gerektiğini söyledi. Türkiye’nin Ortadoğu ve Doğu ülkelerinden farklı olmasının ana nedenlerinden biri olarak modern şehirleşme ve bu yolda iktidarın üst düzey katkı ve gayretini gösteren Hüseyin Samut, teknoloji ile modernleşen Dünya’ya ayak uydurmak zorunda olduklarını belirtti. Samut; “Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Belediye Başkanlığı yaptığı dönemden bugüne gelen bu bilinci, Türkiye’yi Dünya genelinde ön plana çıkartmıştır. Ülkenin modern Dünya ile yarışmasına vesile olan ülke genelindeki modern şehirleşme gayretlerini gittiğimiz tüm Anadolu şehir ve ilçelerinde görüyoruz. Bu yüzden Türkiye tarihinin en şanslı dönemini yaşamaktadır.” İfadelerini kullandı.

Şirket olarak kendilerinin de gelişen teknoloji ve modernleşmeyi Dünya’nın en gelişmiş ülkelerinde bizzat yerinde incelediklerini belirten Samut, Dünya’nın inşaat alanındaki teknolojisini Antalya’daki konut projelerine uyguladıklarını söyledi.

Modern şehirleşmenin önemine dikkat çeken ünlü İşadamı bir de uyarıda bulundu. Toplumun ekonomik dengesine dikkat çeken Samut, özellikle dar gelirli ailelerin kentsel dönüşüm ve modern şehirleşme yolunda mağdur edilmemeleri hususunu hatırlattı.

 

1 16903492_1182505018537570_5152184788253524007_o 5 4 2

 

 

 

 

Begen Paylas !

Yazar

Comments are closed.