Bazaar – Alışveriş Ve Yaşam Dergisi

Antalya Bahçeşehir Koleji’nde görkemli mezuniyet

admin 04 Haziran 2014 Genel, Gündem, Haber Yorumlar Kapalı
Antalya Bahçeşehir Koleji’nde görkemli mezuniyet

Antalya Bahçeşehir Koleji Merkez Kampüsü bahçesinde yapılan 2013-2014 eğitim ve öğretim yılı mezuniyet töreninde duygu dolu anlar yaşandı. Kuruluşunun 8. Yılını dolduran Bahçeşehir Koleji en özel mezunlarını verdi.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törenin açılış konuşmasını yapan Okul Müdürü Sevilay Balcı: “Bu akşam başarının sevinci ile ayrılığın hüznünü bir arada yaşıyoruz. 8 yıldır Antalya’da öncü eğitim kurumu olan okulumuzun en özel mezunlarını veriyoruz. 8 yıldır bizimle büyüyen, başarılarıyla bizleri hep gururlandıran öğrencilerimizi mezun etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Mezun olacak sevgili 8. Sınıf öğrencilerimiz, her biriniz birey olarak farklı alanlarda kendinizi geliştirerek, birbirinizle her zaman akran dayanışması sağladınız. Okulunuzda aldığınız her bir değer, kişiliğinizi biraz daha besledi. Sizler ülkemizin geleceği ve değerli çocuklarsınız. Amacı, ulusal değerlerin bilincinde bir dünya insanı yetiştirmek olan, Bahçeşehir Koleji öğrencileri olarak eğitim felsefesinin temelini oluşturan Atatürk’çü düşünce sisteminin, yaşamınızın bundan sonra ki döneminde de sizlere yol göstereceğine yürekten inanıyorum. Öğretmenleriniz ve tüm Antalya Bahçeşehir Koleji çalışanları ihtiyaç duyduğunuz her alanda sizlerin yanında olacağız. Yaşam boyu mutluluk ve başarı dilerim” diyerek konuşmasını sonlandırdı.
8. sınıf öğrencilerinin bayrak ve flamalarını 7. Sınıf öğrencilerine teslim etmesi ile devam eden törende tüm mezunlar adına 8C öğrencisi Tuba Ceren Günaylı konuştu. Tuba Ceren Günaylı konuşmasında: “ Bugün kendimi hem sevinçli hem hüzünlü hem de gururlu hissediyorum. Bugün, bizim için hüzünle kapatacağımız bir sayfa olduğu gibi umutla açacağımız bir sayfa. Daha yolun başındayız ve yolun sonuna kadar birçok ayrılık yaşayacağız. Ama biliyorum ki ilk ayrılıklar unutulmaz. Bu yüzden ben de, arkadaşlarım da öğretmenlerimizi asla unutmayacağız ve onları sonsuza kadar kalbimizde taşıyacağız. Onlara layık öğrenciler olmak için var gücümüzle çalışacağız. Sevgili arkadaşlarım, yine aynı sınıfta olabilir miyiz bilmiyorum. Bildiğim bir şey; nerede olursak olalım birbirimizi asla unutmayacağız. Birimizin hüznü, sıkıntısı hepimizin olacak. Birimizin başarısı, hepimizi gururlandıracak. Aynı eskisi gibi tek yürek olacağız. Birbirimize olan sevgi ve saygımız asla değişemeyecek. Atamızın bizlere emanet ettiği Türkiye Cumhuriyeti’nin en büyük koruyucuları olacağız. Ve gelecekte Türkiye’nin en saygın insanlarından olacağız. Ülkemizin geleceğinde bizim de imzamız olacaktır. Hepinizi saygıyla ve sevgiyle selamlıyor, bu güzel gecenin asla unutulmamasını diliyorum. Gelecek her birimize mutluluk getirsin”dedi.

Daha sonra öğrencilere okul kurucu temsilcisi, okul müdürü ve öğretmenleri tarafından plaketleri ve mezuniyet belgeleri takdim edildi. Mezun olan öğrenciler mezuniyet sevincini püskül çevirme töreninden sonra keplerini havaya atarak kutladılar. Hava fişekler eşliğinde öğrencilerin Bahçeşehir Koleji marşını söylemeleriyle keyiflenen gece, kokteyl ardından sona erdi.

Begen Paylas !

Yazar

Comments are closed.