Bazaar – Alışveriş Ve Yaşam Dergisi

Aileler Şenlikte Buluştu

admin 07 Haziran 2014 Genel, Gündem, Haber Yorumlar Kapalı
Aileler Şenlikte Buluştu

Ebru Türel: “Aile Eğitim Merkezleri 19 ilçeye yayılacak”

Antalya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı’nın Aile Haftası nedeniyle düzenlediği Aile Eğitim Şenliği’ne katılan Ebru Türel, Aile Eğitim Merkezlerinin kapatılmayacağını, 19 ilçeye yayılacağı söyledi.

Büyükşehir Belediyesi’nin Aile Eğitim Merkezleri’nden faydalanan kadın ve çocuklar, Aile Haftası nedeniyle düzenlenen şenlikte buluştu. Karaalioğlu Parkı içinde gerçekleştirilen Aile Eğitim Şenliği’ne, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in eşi Ebru Türel de katıldı.

KALİTESİNİ YÜKSELTECEĞİZ

Şenliğin açılışında konuşan Ebru Türel şunları söyledi: “Hep birlikte Aile Haftası’nı kutluyoruz. Soma’da yaşanan facia nedeniyle bu yıl daha mütevazi bir kutlama yapıyoruz. Kadınlarımız ve çocuklarımız 1 yıl boyunca aile eğitim merkezlerimizden destek aldılar. Bu merkezlerimizi daha da geliştireceğiz. ASMEK kurslarında olduğu gibi aile eğitim merkezlerini de 19 ilçemize yayacağız. Kalitesini yükselterek, daha geniş bir aile olacağız.”

Ebru Türel, aile eğitim merkezlerini kapatılmayacağını da vurgulayarak, “Aile eğitim merkezlerini bir adım ileri götürüp, daha iyi hizmet vermelerini sağlayacağız. Bu yöndeki dedikodulara kulak asmayın” dedi

GÖSTERİLER BEĞENİYLE İZLENDİ

Ardından şenlik kapsamında Haşim İşcan, Çamlıbel, Santral ve Fatih Aile Eğitim Sosyal Hizmet Merkezlerinden danışmanlık, eğitim hizmetleri alan kurs ve atölye çalışmalarına katılan kadınlar ve çocuklar çeşitli gösteriler sundu. Minikler, sundukları palyaço, Urfa Sıra Gecesi, bale gösterileri ile büyük sempati topladı. Aile eğitim merkezlerindeki kadınların oluşturduğu ritim grubunun, su damacanalarına vurarak seslendirdikleri şarkılar ilgi çekti. Engelli gençlerin aileleri ile sergiledikleri dans gösterisi büyük alkış aldı.

ÇOCUKLARDAN SEVGİ SELİ

Şenliği katılan miniklerin sevgi çemberine aldığı Ebru Türel, onlarla tek tek ilgilendi. Şenlik kapsamında düzenlenen kermeste, kadınların el emeği stantlarını gezen Türel, kadınlarla sohbet etti. Ürünleri ilgiyle inceleyen Türel, stantlardan alışveriş yaptı. Şenlik alanında çocuklar için mini boyama, ebru, oyun hamuru atölyeleri de düzenlendi. Çocuklar, animatörler eşliğinde çeşitli oyunlar oynayarak doyasıya eğlendi.

Begen Paylas !

Yazar

Comments are closed.