Bazaar – Alışveriş Ve Yaşam Dergisi

UYSAL’DAN, BAKAN ÜNAL’A TURİZM VE KALEİÇİ DOSYASI

admin 16 Ocak 2016 Galeri, Genel, Gündem, Haber Yorumlar Kapalı
UYSAL’DAN, BAKAN ÜNAL’A TURİZM VE KALEİÇİ DOSYASI

SAMSUNG CSC

Kentin tanıtımı için uluslararası düzeyde çalışmalarını sürdüren Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal; turistin şehiriçine gelmesi ve Kaleiçi’nin UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne alınması için Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal’a öneri dosyası sunacak

 

Bakan Ünal, Muratpaşa standında

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal’ı; Utrech Turizm Fuarı’ndaki Muratpaşa Belediyesi standında ağırladı. Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Kültür ve Turizm Bakanı Ünal’a, stand ve tanıtım çalışmaları hakkında bilgiler aktardı. Başkan Uysal, Bakan Ünal’a; Antalya’ya gelen turistin şehiriçine gelmesi ve Kaleiçi’nin UNESCO Dünya Mirası Listesine alınması konularında yaptıkları çalışmaları anlattı. Başkan Uysal; Kültür ve Turizm Bakanı Ünal’a, üzerinde, Üçkapılar simgesinin bulunduğu anı plaketi armağan etti.

 

Turist şehiriçine gelsin

Hollanda’nın Utrecht kentinde açılan 2016 yılının ilk turizm fuarında, Kültür ve Turizm Bakanı Ünal’a, bilgi aktaran Başkan Uysal; “Antalya’ya yılda yaklaşık 12 milyon turist geliyor. Turistler, şehiriçine girmeden ülkesine dönüyor. Turistin, şehiriçine girmesini, esnaflarımızla, insanlarımızla iletişim kurmasını, alışveriş yapmasını istiyoruz. Bunun için de şehir merkezinde ana cazibe merkezi olması gerekiyor. Antalya’da, antik çağlardan beri varolan tarihi çekirdek kent Kaleiçimiz, ana cazibe noktası. Bu nedenle; fuarlara, Kaleiçi konseptiyle katılıyoruz” diye konuştu.

 

Kaleiçi, UNESCO Dünya Mirası Listesine

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Bakan Ünal’a ayrıca Kaleiçi’nin UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne alınması için yaptıkları çalışmaları da anlatarak, destek istedi. Kültür ve Turizm Bakanı Ünal, Başkan Uysal’dan turistin şehiriçine gelmesi ve Kaleiçi’nin UNESCO Dünya Mirası Listesine alınması konularında yaptıkları çalışmalarla, önerilerini içeren bir dosya hazırlayarak kendileri ile paylaşmasını istedi. Kültür ve Turizm Bakanı Ünal, Muratpaşa Belediyesi’nce hazırlanan ve fuar ziyaretçilerine dağıtılan Kaleiçi Rehberi ile Kaleiçi Kültür Haritası’nı da inceledi.

 

 

 

 

Begen Paylas !

Yazar

Comments are closed.