Bazaar – Alışveriş Ve Yaşam Dergisi

Üretim iki katına çıktı

admin 21 Aralık 2015 Galeri, Genel, Gündem, Haber Yorumlar Kapalı
Üretim iki katına çıktı

 

atölye5Döşemealtı Belediyesi’nin atölyelerinde üretim iki katına çıktı

Döşemealtı Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı Ahşap ve Demir atölyeleri adeta mini bir fabrika gibi üretim yapıyor. Kapasite iki katına çıkartılarak üretim rekoru kırılıyor.

Ahşap ve Demir Atölyeleri arı gibi..

Döşemealtı Belediyesi, başta okul, cami ve parklar olmak üzere kamusal alanlarda ihtiyaç duyulan noktalara kent mobilyaları üretimi yapıyor. Ahşap ve Demir Atölyelerinde üretilen kameriyeler, piknik masaları ve oturma grupları daha sonra belirlenen yerlere belediye personeli tarafından monte ediliyor.

Eskiyen oturma grupları da yenileniyor..

Kamu kaynaklarının daha verimli ve etkin kullanılması amacıyla Döşemealtı Belediyesi tarafından kurulan ahşap ve demir atölyelerinde kent mobilyalarına yönelik üretim neredeyse iki katına çıkartıldı. Diğer taraftan eskiyen ve kullanılamayacak durumda ki oturma grupları tek tek toplanıp bakımı ve onarımı yapıldıktan sonra eski yerlerine bırakılıyor.

Okul, Camii, Sağlık Ocağı ve park gibi kamusal alanlar ön planda..

İlçe sınırlarının genişlemesi ve yeni yasal düzenleme ile köylerin mahalleye dönüştürülmesi nedeniyle sorumluluk alanı büyüyen Döşemealtı İlçesi’nde özellikle park ve bahçeler ile okullar, camiler ve benzeri kamusal alanlara Belediye’nin atölyelerinde imalatı yapılan kent mobilyaları yerleştiriliyor.

Kendi atölyelerimiz de üretiyoruz..

Döşemealtı Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü bünyesinde kurulan ahşap ve demir atölyeleri sayesinde ihtiyaç duyulan kent mobilyalarını dışarıdan satın alınmak yerine deneyimli ekip tarafından üretiliyor. Bu sayede belediye dışa bağımlılıktan kurtulduğu gibi önemli oranda da tasarruf elde etmiş oluyor.

Başkan Yardımcısı Naci Alın, atölyelerde incelemelerde bulundu..

Ahşap ve Demir atölyesinde ki çalışmaları yerinde inceleyen Döşemealtı Belediye Başkan Yardımcısı Naci Alın, görevlilerden bilgi aldı. Başkan Yardımcısı Alın, personelle birlikte önce kameriye imalatına yardımcı oldu ardından da kullanıma hazır hale gelen banklara, Döşemealtı Belediyesi yazılı logo boyaması yaptı.

Daha fazla hizmet hepimizin önceliği..

Atölye çalışanlarının sorunlarını ve isteklerini dinleyen Başkan Yardımcısı Alın, “Döşemealtı İlçemize daha fazla hizmet etmek hepimizin birinci görevi bunun için daha fazla çalışıp daha çok üreteceğiz. Belediye Başkanımız Turgay Genç’in de belirttiği gibi yıllarca hizmet mağduru olmuş vatandaşımıza bizler sahip çıkıp yüzlerini güldüreceğiz” dedi.

Üretim iki katına çıktı..

Döşemealtı Belediyesi son 6 ayda; 120 bank, 300’e yakın piknik masası ve 15’in üzerinde kameriye hazırladı. Atölyelerde imalatı yapılan kent mobilyaları çoğunlukla Okullar, Camiler, Sağlık Ocağı, tarihi mekanlar, park ve bahçelere yerleştirildi.

Begen Paylas !

Yazar

Comments are closed.