Bazaar – Alışveriş Ve Yaşam Dergisi

Aile Kızlarını Okula Göndermiyor

admin 21 Aralık 2015 Galeri, Genel, Gündem, Haber Yorumlar Kapalı
Aile Kızlarını Okula Göndermiyor

ilkokulda-kizli-erkekli-oturma-krizi_x_7840935_39_215b9f95863292d87df1

Antalya’nın Döşemealtı ilçesi Karataş İlkokulu’nda öğrencilerin karma oturmaları nedeniyle 7 yaşındaki kız çocuklarını okula gön

Antalya‘nın Döşemealtı ilçesi Karataş İlkokulu’nda öğrencilerin karma oturmaları nedeniyle 7 yaşındaki kız çocuklarını okula göndermeyen çift, kararından dönmedi; olan eğitimden yoksun kalan çocuğa oluyor.

ÖĞRETMENİ BAŞKA OKULA GÖNDERMEK İSTEDİLER

Döşemealtı İlçesi’ndeki Karataş İlkokulu’nda bir öğrenci velisinin kızlı- erkekli oturma düzenine karşı çıkması nedeniyle geçen yıl Mart ayında başlayan ve yaklaşık 1.5 yıldır devam eden kriz aşılamadı. Geçen yıl öğretmen G.K. tarafından karışık oturtulan ilkokul birinci sınıf öğrencilerinden 7 yaşındaki kız öğrenci M.K.’nın velileri B.K. ve M.K. çifti, çocuklarının bir erkek öğrenciyle aynı sırada oturmasına karşı çıkarak, okula göndermemeye başladı. Sınıf öğretmeninin öğrencilerin oturma düzenini değiştirmemesi nedeniyle çocuklarını okula göndermeyen aile için İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve okul yönetimi tarafından uygulanan sınıfın ikiye bölünmesi formülü işe yaramadı.

SINIF İKİYE BÖLÜNDÜ

Önce öğretmen G.K.’yı başka okula göndermek isteyen İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, bu formülden sonuç alamayınca bu yıl ikinci sınıfa geçen bu öğrencilerin sınıfını ikiye bölerek, 7 yaşındaki M.K.’yi de okula yeni alınan ücretli öğretmenin sınıfına verdi. Sınıf ikiye bölünmesi üzerine bu kez diğer öğrenci velileri büyük tepki gösterdi. Çok sayıda veli, sınıfın yeniden birleştirilmesi için bir hafta süreyle çocuklarını okula göndermedi. 21 Ekim’de bölünen sınıfa aylar sonra ilk kez gelen 7 yaşındaki M.K., yeni öğretmen tarafından da sınıfta karışık oturma düzeni uygulanması nedeniyle yeniden okuldan alındı ve ailesi bir daha göndermedi.

Kızlı-erkekli oturma krizinin çözülemediği Karataş İlkokulu’ndaki olaya ilişkin yetkili makamlardan herhangi açıklama yapılmadı.

dermeyen çift, bu tutumunu sürdürüyor.

Begen Paylas !

Yazar

Comments are closed.