Bazaar – Alışveriş Ve Yaşam Dergisi

Oyaladıkları Kuyumcudan Altın Zincir Çaldılar

admin 21 Aralık 2015 Galeri, Genel, Gündem, Haber Yorumlar Kapalı
Oyaladıkları Kuyumcudan Altın Zincir Çaldılar

bakiyesi-yetersiz-kartla-oyaladiklari-kuyumcu-7986889_x_o

Antalya’da bir kuyumcuya giren iki kişi, kuyumcuyu bakiyesi yetersiz kredi kartıyla oyalayarak beğendikleri 420 TL’lik altın zinciri çaldı.

Antalya‘da bir kuyumcuya giren iki kişi, kuyumcuyu bakiyesi yetersiz kredi kartıyla oyalayarak beğendikleri 420 TL’lik altın zinciri çaldı.

Olay, Antalya’nın Muratpaşa ilçesi Güllük Caddesi üzerindeki bir kuyumcuda meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, müşteri gibi kuyumcuya giren bir erkek ve bir kadın, kuyumcu H.B’ye vitrinde duran bilezik ve zincirleri incelemek istediklerini söyledi. Beğendikleri 14 ayar 4 buçuk gramlık 420 TL’lik altın zinciri almak isteyen ikili, ödemeyi kredi kartı ile yapmak istediklerini belirtti. Kuyumcu H.B. vitrinin diğer ucundaki pos cihazında ödemeyle ilgilenirken ikiliden 25-30 yaşlarında olduğu belirlenen kadın, el çabukluğuyla altın zinciri cebine attı.

Bu sırada kredi kartında bakiye olmadığı uyarısı alan kuyumcu ile zanlılar bir süre daha uğraştıktan sonra, şahıslar daha sonra tekrar gelmek üzere kuyumcudan ayrıldı. Zanlıların ardından zincirleri toplayan H.B. beğenilen zincirin yerinde olmadığını gördü.

Güvenlik kameralarından hırsızlık anını gören kuyumcu durumu polise bildirdi. Polisekipleri eşkallerini tespit ettikleri ikiliyi yakalamak için çalışma başlattı.

Begen Paylas !

Yazar

Comments are closed.