Bazaar – Alışveriş Ve Yaşam Dergisi

MEST’İN ÖZEL KURSİYERLERİ

admin 21 Aralık 2015 Galeri, Genel, Gündem, Haber Yorumlar Kapalı
MEST’İN ÖZEL KURSİYERLERİ

MPS_9131Muratpaşa Belediyesi’nin; mesleki eğitim ve sanat kursları merkezi olan MEST’in kursiyerleri arasında olan down sendromlu Arda ve Turan anneleri ile birlikte drama eğitimi alıyor

 

Başarılı kursiyerler

Muratpaşa Belediyesi’nce; her yaş grubundan vatandaşa, mesleki ve sanatsal eğitim vermek için hizmete sunduğu Mesleki Eğitim ve Sanat Toplulukları Merkezi’nde (MEST) kurslar sürüyor. Drama kursuna anneleri ile katılan down sendromlu Arda Arık ve Tuna Altınel, en başarılı kursiyerler arasında yer alıyor.

 

Anneler mutlu

Arda, annesi Serpil Arık, Tuna da annesi Dilek Ertuna ile; Drama Eğitmeni Erkan Kargın tarafından verilen eğitimde gösterdikleri başarılı performansla dikkat çekiyor. Anneler; çocukları ile birlikte darama eğitimi almaktan mutlu olduklarını belirterek; “Çocuklarımızın becerileri ve katılımcı davranışları gelişiyor” dedi.

 

3000 bin kursiyer

Muratpaşa Belediyesi kursları; Muratpaşa Kaymakamlığı ile imzalanan protokolle Azize Kahraman Halk Eğitim Merkezi işbirliğinde gerçekleştiriyor. Muratpaşa Belediyesi’nin kurslarına; 53 branşta 3000 kursiyer devam ediyor. Muratpaşa Belediyesi Mesleki Eğitim ve Sanat Toplulukları Merkezi ayrıca müzik topluluklarına da evsahipliği yapıyor.

 

Begen Paylas !

Yazar

Comments are closed.