Bazaar – Alışveriş Ve Yaşam Dergisi

Minik Azra’ya doğum günü sürprizi

admin 12 Şubat 2016 Galeri, Genel, Gündem, Haber, Yaşam Yorumlar Kapalı
Minik Azra’ya doğum günü sürprizi

20160211AW657584_04

Antalya’da yaşayan Mehmet-Derya Cunduz çiftinin, milyonda bir görülen ve tedavisi bulunmayan Tay-Sachs (enzim eksikliği) hastalığı teşhisi konulan minik Azra Cunduz’un doğum gününü kutladı.

Cunduz ailesi minik Azra’nın doğum gününü sevdikleriyle beraber bir kafe de kutladı. Doğum günü partisi düzenleyen Mehmet ve Derya Cunduz çifti, Azra’nın dünyanın her yanından sevenlerinin olması dışında arkadaşlarının olduğunu söyledi. Azra’ya, sevenleri çeşitli hediyeler verirken, palyaço, maytap, müzik gösterisi yapıldı. Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal ve Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü çiçek göndererek hem minik Azra’nın doğum gününü kutladılar hem de aileye şifa temennisinde bulundular. Öte yandan ülke genelinde tay-sachs hastası olan 4-5 aile Derya-Mehmet Cunduz çiftini arayarak telefon açıp doğum gününü kutlayarak sabır dilediler.

Yaklaşık 3 yıl önce uykusundan çığlıkla uyanan ve götürüldüğü hastanede Tay-Sachs (enzim eksikliği) hastalığı teşhisi konulan Derya ve Mehmet Cunduz çiftinin tek çocukları Azra, bugüne kadar oturma, konuşma, duyma, ağızdan beslenme yeteneklerinin yanı sıra kısa süre önce de görme yetisini kaybetti. Minik Azra, midesinden beslenirken, tükürükleri hortum yardımıyla ağzından alınıyor ve yatağında ise hareketsiz şekilde yatıyor. Doktorların en fazla 4 ya da 5 yaşına kadar yaşayabileceğini ifade ettiği minik Azra 4 yaşına bastı.

“AZRA YANIMIZDA OLDUĞU İÇİN MUTLUYUZ”

Azra’nın yanlarında olduğu için mutlu olduklarını söyleyen Anne Derya Cunduz, “Azra büyüyor. Her anne baba evladının büyümesi için mutlu olurken, hüzünlü bir o kadar da azra yanımızda olduğu için mutluyuz. Azra’ya biçilen yaş 4 yaştı. Azra 4 yaşına giriyor ama allah’ım çok büyük. Azra’nın iyileşeceğine inanıyorum canı gönülden. Yine de burukluk var içimde. Şuan yanımda olduğu için Allah’ıma şükürler ediyorum” dedi.

ETO’O’DAN AZRA’YA ZİYARET

Antalyaspor’un dünyaca ünlü golcü oyuncusu Samuel Eto’o gündüz saatlerinde 4 yaşına basan Azra ve ailesini ziyaret etti. 4 yaşındaki Azra Cunduz’u Soğuksu Mahallesi’ndeki evlerinde ziyaret e den Eto’o, baba Mehmet ve anne Derya Cunduz’a geçmiş olsun dileğinde bulundu.

Begen Paylas !

Yazar

Comments are closed.