Bazaar – Alışveriş Ve Yaşam Dergisi

Kepez Modeli Başbakanlık’ta Yarışacak

admin 27 Ocak 2016 Galeri, Genel, Gündem, Haber, Spor Yorumlar Kapalı
Kepez Modeli Başbakanlık’ta Yarışacak

A

Kepez Belediyesinin düzenlediği ve TFF’nin örnek aldığı “Kepez’in Yıldızları Projesi”, zenginleştirilmiş haliyle Başbakanlık tarafından düzenlenen yarışmada Antalya’yı temsil edecek.

Kepez Belediyesinin düzenlediği ve TFF‘nin örnek aldığı “Kepez’in Yıldızları Projesi”, zenginleştirilmiş haliyle Başbakanlık tarafından düzenlenen yarışmada Antalya‘yı temsil edecek.Türk futbolunun alt yapısını güçlendirmeyi hedefleyen “Kepez’in Yıldızları Yetenek Taraması Projesi”ni, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kepez Spor Kulübü işbirliğiyle düzenleyen Kepez Belediyesi, bu çalışmasını daha da zenginleştirerek, Başbakanlığın “gençlik” temasında düzenlediği yarışmaya katılacak.TFF’nin örnek aldığı 4 projeden biri olan Kepez modeli, Türkiye‘ye örnek olacak.Projeyi yürüten Kepez Belediyesi Spor Kulübü Başkanı Ahmet Ünlüoğlu ve futbol antrenörleriyle bir toplantı yapan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, projenin kapsamını genişletmek istediğini ve bunun için gerekli altyapının hazır olduğunu açıkladı.Amaçlarının geçici bir iş yapmak değil, ilçeye ve ülkeye fayda sağlamak olduğunu belirten Tütüncü, “Dünyada futbola 5-6 yaşlarında başlanırken,Türkiye‘de 11- 12 yaşlarından itibaren futbol eğitimi veriliyor. Ülkemizde bu kapsamda böyle bir projeyi ilk kez biz yapıyoruz. Kendimizi Don Kişot‘a benzetebilirsiniz. Gerçekten önemli bir çalışma” konuştu.

“Hem velileri hem çocukları kapsayacak

Çalışmaya katkı koyan kulüp personelinin tarihe geçmesini istediğini dile getiren Başkan Tütüncü, bunu da Başbakanlığın yarışmasıyla yapmak istediğini söyledi.Bu başarının ödüllenmesi için elinden gelen katkıyı vermeye hazır olduğunu belirten Tütüncü, “Sadece 14 bin çocuğu yetenek taramasından geçirip bıraktığımız ya da sonrasında seçilen 540 öğrenciye spor eğitimi verdiğimiz bir çalışma olmasın. Hem bu çocukları hem ailelerini hem okullarını da katarak, sonuca gidecek bir çalışma olsun” dedi.Projenin devamlılığı için hem seçilen çocuklara hem de seçilen çocuklarla herhangi bir sıkıntısı olabilecek ailelere yardım amaçlı özel rehberlik hizmetleri sunmak istediğini vurgulayan Tütüncü, şöyle konuştu: “Çeşitli sosyal aktivitelerle taçlanacak bir proje olsun. Şehir gezileri, sinema gösterimleri, yüzme havuzu buluşmaları, bilgi ve etüt evlerinden yararlanma gibi etkinlikleri de kapsasın. Velilere 2-3 ayda bir Erdem Bayazıt Kültür Merkezi’nde rehberlik toplantısı düzenlemek zor değil. Bu şekilde kapsamlı bir paket program olsun. Bu çocukları önemsediğimizi, yeteneklerini pekiştirmeye çalıştığımızı ve geleceğe güçlü hazırlamak istediğimizi, aileleri de kendileri de bilmeli. Onları profesyonel futbolun altyapısına kazandırmaya çalışıyoruz. Türk sporunu güçlendirirken, her sezon yabancı futbolculara bu kadar para aktarılmasına da gerek kalmayacak.”

Begen Paylas !

Yazar

Comments are closed.