Bazaar – Alışveriş Ve Yaşam Dergisi

Hafızayı Güçlendiren Besinler

admin 14 Haziran 2014 Genel, Haber, Yaşam Yorumlar Kapalı
Hafızayı Güçlendiren Besinler

Unutkanlık şikayetiniz var mı? Hatırlayamadığınız isimler, unuttuğunuz randevular ve gecikme yaşadığınız işler hayatınızı zorlaştırıyorsa, hafızanızı güçlendirmeye ihyiyacınız olabilir. Hafızayı güçlendirmeye yediklerinizle başlamaya ne dersiniz? Karşınızda hafızayı güçlendiren besinler!

Omega 3

Araştırma sonuçlarına göre Omega 3 yağının yoğun olarak beslenme düzenine eklenmesi Alzheimer hastalığının engellenmesine sebep oluyor. Omega 3′ü doğal yollardan elde etmek için haftanın en az iki günü balık yemeye çalışın.

Yabanmersini

Yabanmersini içerisinde yüksek miktarda polifenol bulunuyor. Polifenol ise beyine saldıran serbest radikallere karşı beyni koruyor. Yeterli polifenol alımı için günde üç yemek kaşığı yabanmersini tüketmeniz yeterli…

Ceviz

Aslında şekil olarak da insan beynine benzeyen ceviz, beyin için önemli besinlerden biri… Günde 3 adet ceviz yemek, kendinize yapabileceğiniz en güzel iyiliklerden biri. Cevizin de yüksek miktarda omega 3 içerdiği biliniyor.

E vitamini

Beyin sağlığı için olmazsa olmaz vitaminlerden biri de E vitamini… E vitaminini alabilmek için bulgur, yulaf, çavdar ve karabuğdayı mutlaka diyet listenize eklemeniz gerekiyor.

B12

B12 beyin için önemli bir vitamin. Ancak sağlıklı beslenememe, yoğun iş hayatı ve doğal besinlerin azlığı gibi durumlardan ötürü çoğu kişide B12 eksikliği görülebiliyor. Haftanın en az 3 günü et, süt ürünleri, yumurta, peynir ve yoğurt gibi besinleri tüketmek gerekiyor.

Begen Paylas !

Yazar

Comments are closed.