Bazaar – Alışveriş Ve Yaşam Dergisi

Bülent Ersoy’dan eleştirilere çok sert yanıt

admin 01 Mart 2016 Galeri, Genel, Haber, Magazin Yorumlar Kapalı
Bülent Ersoy’dan eleştirilere çok sert yanıt

 

Giydiği kürkler nedeniyle hayvan severlerin eleştiri oklarına hedef olan Bülent Ersoy, telefonla bağlandığıbir televizyon programında içini döktü.
Hayvanseverliğiyle bilinen Ömür Gedik ile karşıkarşıya gelen Bülent Ersoy şunları söyledi:

Tabiatın içerisinde denge nasıl kurulmuş? Kuran-ı Kerim’de ne diyor ‘hayvanların etinden, sütünden, derisinden istifade edebilir’ deniyor. Allah bunu bu şekilde buyurmuş. Biz Allah’ın koyduğu kurallar üzerine konuşamayız. Yırtıcı hayvanlar kendi aralarında birbirini parçalıyor, öldürüyor… Hatta insanoğluna da saldıryor. ‘Bu dengeyi soruşturmaya kalkarsak günah işlemiş oluruz’ diyorum ben kendi adıma.

Bülent Ersoy: Ben imitasyon kullanmam

Beyinlerine vuruluyor da, ilaçla öldürüyorlar da… bunlar hiç insani değil orada hem fikiriz.

Kürk giymeye devam edeceğim. 12 tane kürküm var. Kendimi sıfır hatalı, cici çocuk kalıbına sokma uğraşında değilim.

Dünyamızda, 21. asırda bir çok savaşlarda insanlar yitiriliyor. Vefat eden aslan gibi çocuklar var. Onlar sizi hiç rahatsız etmiyor mu?

Annelerin evlatları için ağıtlar yakması, annelik bambaşkadır, ben anne değilim… bilemem! 20 yaşında kadar besle sobnra cenazesi eline gelsin. Bunlar da hayatın içindeki gerçekler.

Hayvanları kabul ediyoruz. Onlar çok özel yaratıklar. Ağzı olup, dili olmayan ruh zengini yaratıklar olarak adlandırıyorum ben hayvanları. Bozuk bir ruh halindesiniz ‘ay çekil şuradan’ diyorsunuz. Gidiyor bir köşeye ‘beni ne zaman çağıracak’ diye bekliyor. Hem bunları hissedip hem de kürk giymek belki söylediğiniz gibi biraz çatışıyor.

Ben Allah’tan başka kimseden korkmam! Hayvanseverler de kim oluyormuş? Bana yumurta atanı trafik kazası geçirmişten beter ederim. Hiç öyle şeylere prim vermem. Madem bunları söylediler cuma günü yine kürk giyeceğim gazinoda.
Ben tehdite, şantaja hiç gelmem.

Türkiye’de yetişen sayılı kişilerden biri olarak uğradığım çeşitli zulümler oldu. Bunun hesabını bana kimse vermedi. Bir insanı 7 sene mesleğinden ayrı koymak bir zulümdür. Ben kime ne yapmıştım ki?

Herkes ağzını kapattı, oturdu yerinde kaldı.Ne bir yazı yazıldı, ne bir söz söylendi. Herkes beni kaderime terk etti. O Allah bana 7 yıl sonra yeniden iade-i itibarımı verdi. Bana o yasağı verenler de itibarlarını iade ederek ebediyete intikal etti.

Zeki Müren bir şehittir. Musiki adına son derece kıymetli bir insandır. Mikrofon başında öldü şehittir. Ben de iki kere vuruldum, ben de gaziyim. Tek böbrekliyim. Biliyor musunuz böbreğimden ötürü şu an ateşler içerisindeyim.

Begen Paylas !

Yazar

Comments are closed.