Bazaar – Alışveriş Ve Yaşam Dergisi

YÖRSİAD SEMİH BEKEN İLE DEVAM DEDİ

admin 24 Aralık 2015 Galeri, Genel, Gündem, Haber Yorumlar Kapalı
YÖRSİAD SEMİH BEKEN İLE DEVAM DEDİ

 

yorsiad_1

Ülkemizin ekonomik ve sosyal kalkınmasına katkıda bulunarak bölgesel, sektörel ve ulusal politikaların oluşmasını, üyeler arasındaki koordinasyon ve işbirliğinin en üst düzeye çıkarılmasını sağlamak,  Yörük kültürünü koruma ve yaşatmayla ilgili proje ve oluşumlarını desteklemek amacıyla 2009 yılında kurulan YÖRSİAD ( Yörük Sanayici ve İş Adamları Derneği ),  Olağan Genel Kurul toplantısını Porto Bello Hotel’de gerçekleştirdi.

YÖRSİAD en aktif SİAD’lar arasında…

Tek liste tek aday ile birlik ve beraberlik içerisinde gidilen seçimde, kurucu Başkan olan ve geçtiğimiz dönemde Başkan olan Semih Beken, yeni yönetim kurulu ile birlikte tekrar Başkanlığa seçildi. 77 üyesi bulunan YÖRSİAD kurulduğu günden bu yana yaptığı çalışmalar ile de SİAD’lar arasında en dikkat çeken dernek olarak görülüyor.

Saygı duruşu ve İstiklal marşı ile başlayan Genel Kurul toplantısı divanın seçilmesi ile birlikte, faaliyet Raporunun okunması ile devam etti. Geçtiğimiz dönem çalışmalarının ibra edilmesinin ardından yeni yönetim listesi oy birliği ile seçildi.

Semih Beken Başkanlığında yeni oluşan YÖRSİAD Yönetiminde ise şu isimler yer aldı:  Ahmet Gökhan, Aziz Çetin, Bora Sinanoğlu, Cüneyt Büyükçam, Ezgican Aydoğan, Fatih Çelik, Funda Güler,  Okan Özkırmızı, Alper Oral, Aykut Ege, Murat Ulusoy, Musa Taşkın, Nursel Aydın, Osman Güngör, Reşat Güney, Seyfettin Şahin, Zafer Yıldız, Kerem Ersuna, Erhan Turan, Filiz İnce, Sibel Polat

Semih Beken: “ Dernek işi Gönül işi”

YÖRSİAD Başkanı Semih Beken Genel Kurul sonrası alkışlar eşliğinde bir teşekkür konuşması yaptı. Dernek işinin gönül işi olduğunu söyleyen Beken, “  YÖRSİAD profesyonel bir yapı ile kişiye bağlı değil tüm üyelerle ortak geliştirilmiş strateji ile yürütülen bir dernektir. Dernek üyelerimizden birçok arkadaşımız bizzat gelerek benim Dernek başkanlığını bir dönem daha yürütmemi istediler. Beni bu göreve layık gördükleri için kendilerine teşekkür ediyorum. Kendilerini kıramadım. Bizim isteğimiz aslında değişim ve gelişim. Yönetim kurulumuz sadece bu listeden ibaret değil, bu oluşuma emek ve katkı koymak isteyen tüm üyelerimizi Yönetim Kurulu toplantılarımıza bekliyor ve onların görüşlerine de her zaman saygı duyduğumuzu ifade etmek istiyorum. Burada bir liste seçildi ama bizim için tek liste var. O da YÖRSİAD’ın üye listesi.  Bizim için en önemli şey YÖRSİAD üyeleri ” diye konuştu.

Semih Beken ayrıca Ocak ayı içerisinde geniş katılımlı bir basın toplantısı düzenleyeceklerini ve YÖRSİAD olarak bir, üç ve beş yıllık çalışma planlarını da açıklayacaklarını ifade etti.

Begen Paylas !

Yazar

Comments are closed.