Bazaar – Alışveriş Ve Yaşam Dergisi

Yarının Doğası Bugünden Yaratılır

admin 05 Haziran 2014 Genel, Gündem, Haber, Mekanlar Yorumlar Kapalı
Yarının Doğası Bugünden Yaratılır

Halil ÖNCÜ ( MANAVGAT ) – Manavgat Kızılağaç’ta bulunan Club Nena Otel Yönetim Kurulu Başkanı Nevin Akçelik, 5 Haziran Dünya Çevre günü nedeniyle yaptığı açıklamasında “ Geleceğimize bırakacağımız en önemli mirasımız çevremiz. Çevre sorunlarının çözümüne katkıda bulunmak ve çevreyi korumak, gelecek kuşaklara bozulmamış, sağlıklı bir dünya bırakmak en büyük sorumluluklarımız arasındadır. Unutulmamalıdır ki; sağlıklı yaşam, sağlıklı çevre ile olur. Tüm halkımızın ‘5 Haziran Dünya Çevre Günü’’nü kutluyor, temiz ve sağlıklı bir dünya diliyorum” dedi.
Club Nena, bölgenin ilk yeşil yıldızlı tesisli ilk tesis…
Club Nena , yıllardan bu yana sahillerinde mavi bayrağını dalgalandıran ve Kültür ve Turizm Bakanlığının 2008 yılında uygulamaya başladığı konseptle enerji, su ve atık yönetimi, iç hava kalitesi gibi konularda kriterleri taşıyan otellere verilen ”yeşil yıldız” belgesini bölgede ilk alan tesis. Club Nena Otel’in çevreye olan ilgi ve saygısını dile getiren Nevin Akçelik, “Club Nena yönetimi ve tüm departman çalışanı arkadaşlarımız, çevre konusunda her dönemde duyarlılığını ilk gösteren, bu konuda her zaman en önde mücadelesini veren bir işletme olarak her zaman başı çekmektedir. Bölgemizde birçok konuda ilklere imza atan Club Nena, çevreye olan duyarlılığını Kültür ve Turizm Bakanlığının 2008 yılında uygulamaya koyduğu “Yeşil Yıldız”ı da alarak göstermiştir. Çevreci bir otel olarak bu da bizim açımızdan gurur vericidir” diye konuştu. Akçelik, Club Nena olarak Çevreye olan duyarlılıklarını başta personel eğitimleri olmak üzere aldıkları Yeşil Yıldız, Mavi Bayrak, Eko Okul, ISO 9001,ISO 22000, ISO 10002, ISO 14001 gibi belgelerle gösterdiklerini de belirtti.
Organik Tarım yapılıyor
Club Nena, misafirleri için Club Nena’da, 2010 yılından itibaren mutfağında kullandığı sebzeleri bilimsel standartlarda yetiştirmeye başlarken, bu amaçla Akçelik Madencilik A.Ş. şirketine ait olan ve şimdiye kadar hiçbir tarımsal faaliyette kullanılmayan yaklaşık 80.000 m2’lik bakir alanda, yıllık mutfak ihtiyacını karşılamak için iyi tarım uygulamaları yapıyor.

 

Begen Paylas !

Yazar

Comments are closed.