Bazaar – Alışveriş Ve Yaşam Dergisi

Muratpaşa’dan Muhtarlarla Zirve

admin 05 Haziran 2014 Genel, Gündem, Haber Yorumlar Kapalı
Muratpaşa’dan Muhtarlarla Zirve

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, “İki ayda bir 56 mahalle muhtarımızla bir araya gelip sorun tespit toplantıları yapacağız” dedi.
Muhtarlar konuşuyor
Mahallelere “Eşit hizmet” ilkesiyle yola çıkan Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, ilçe muhtarlarıyla sorun tespit toplantısında buluştu. Başkan yardımcıları ve birim müdürlerinin de katıldığı toplantıda muhtarlar tek tek söz alarak mahallelerindeki sorunları ve isteklerini iletti. Başkan yardımcıları, muhtarların taleplerini toplantı tutanağı haline getirdiler.
Akcan’dan Uysal’a teşekkür
Mahalle muhtarları adına Başkan Uysal’a teşekkür eden Muratpaşa Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Akcan, bu buluşmaları büyük önem taşıdığını söyledi. Akcaan, “Sorunları Çözümü açısından bu toplantı önemli bir adımddır” dediAntalya Muhtarlar Derneği Başkanı Nazif Alp ise, “Toplantıda muhtarlarımız tek tek sorunlarını aktarmış olacaklar. Başkanımıza teşekkür ediyoruz” diye konuştu.
Uysal:”Sorunlar paralel”
Mahalle muhtarlarıyla iki ayda biraraya geleceklerini söyleyen Başkan Ümit Uysal, “Bütün muhtarlarımızın tek tek konuşmasını istiyoruz. Sistematik ilişki teşhisi anlamında bu toplantıyı düşündük. Sorunlarımızın bir çoğu paralel. Mahallelerimizde muhtar evleri ve yol kalitesi sorunu öncelikli. Bir çok mahallemizde mezberelik olmuş alanlar var. Bunları ortak planlamamız için çalışma toplantılarını iki ayda bir düzenleyeceğiz. Bir önceki toplantıda görüşülenler diğer toplantıda rapor haline getirilecek” dedi.
“Mahalleler tek tek ele alınacak”
Öncelikli sorunun muhtar evleri olduğunu sözlerine ekleyen Başkan Uysal, “Mahallelerimizi tek tek ele alacağız. Toplantılarda bütün sorunları yazma ve alt alta planlama imkanı bulalım. Bir mahallemizdeki birkaç saatlik iş için bütün iş makinalarını oraya göndermek yerine Muratpaşa’yı bir bütün halinde kısım kısım planlayalım. Hem vaktimizi hem paramızı hem de araç gerecimizi yerinde kullanalım. Hem sizler hem de bizler zamanı sistematik ve verimli bir şekilde kullanalım ki çözüm sürecini hızlandırmış olalım” diye konuştu.

Begen Paylas !

Yazar

Comments are closed.