Bazaar – Alışveriş Ve Yaşam Dergisi

Turkcell, 20 Yaşını Antalya’da Kutluyor

admin 10 Haziran 2014 Genel, Gündem, Haber Yorumlar Kapalı
Turkcell, 20 Yaşını Antalya’da Kutluyor

20 yıllık tarihinde Turkcell, 300′ü aşkın ulusal ve uluslararası ödül kazandı. Turkcell 20 yılda eğitim, spor, kültür-sanat alanındaki projelere 620 milyon TL yatırdı, milyonlarca kişiye destek oldu. Turkcell’in 20 yılı, hem kurumsal tarihçesi hem de ülkede yarattığı toplumsal ve ekonomik fayda açısından büyük bir başarı öyküsü.

Turkcell, Antalya’da hem öyküsünü paylaşıyor, hem de bir hafta sürecek etkinliklerle Antalyalı müşterileriyle buluşuyor

20. yıl kutlamaları çerçevesinde İstanbul dışındaki dördüncü toplantısı ve etkinliği Antalya’da gerçekleştirildi. Toplantıya katılan Turkcell Genel Müdür Yardımcısı İlker Kuruöz; “Bugün bizim gurur günümüz. Turkcell’in 20 yıllık başarı öyküsü, bizler için olduğu kadar tüm Türkiye için gurur vesilesi. 20. yılımızı kutlamaya Antalya’yla devam ediyoruz. Milyonlarca insanı birbirine bağlayan, teknolojisiyle yeni bir dönemin kapılarını açan Turkcell, müşterilerine daima en iyi, en üstün hizmeti vermek için çalıştı. Turkcell ekipleri uzak yakın, kar kış demeden dağın başına, denizin ortasına, iletişimin gücünü taşıdılar. Bu sayede artık Türkiye’de mobil ve fiber iletişim altyapısı, dünyanın en iyilerinden biri oldu. Turkcell tam 20 yıldır, Türkiye’ye ve insana kattığı değeri her gün daha da iyiye götürmek için durmaksızın çalışıyor.

Bugüne dek dünyada ve ülkemizde birçok ilke imza atarak, ilk günden bu yana Türkiye’de sektörün lideri olduk. Bununla yetinmedik, 9 ülkede 70 milyonu aşan müşterimize hizmet götürerek bölgenin de lideri olduk. Lider olmanın sorumluluğunu hiçbir zaman unutmayarak altyapı ve teknolojiye yaptığımız yatırımların yanında insana ve ülkeye de yatırım yaptık. “İşimiz teknoloji, işimiz insan” dedik.

İlk günden bu yana sosyal sorumluluk projeleri ve sponsorluklarla yarattığımız değer 620 milyon TL’ye ulaştı, milyonlarca kişiye dokundu. Kardelenler projemizle maddi yetersizlikleri nedeniyle eğitimine devam edemeyen on binlerce kız çocuğuna destek verdik. Ekonomiye Kadın Gücü projemizle mikro kredi, teknoloji, satış, pazarlama ve eğitim desteği verdiğimiz dar gelirli kadın girişimcilerimizi ekonomiye kattık. Geleceği Yazanlar Projemiz ile Türkiye için yerli mobil yazılım seferberliği ilan ederek öğrencilere, yazılımcılara, sektör profesyonellerine daha fazla eğitim, gelişim ve istihdam fırsatı sunduk. 5 ayda 17 bin gencimiz projeye dahil oldu. Geleceğe Koşanlar ve federasyon işbirliklerimizle bireysel spor dallarında başarısının çıtasının yükselmesine katkıda bulunduk.

Geçmişe gururla, geleceğe ise büyük bir umutla bakıyoruz. Turkcell, daima en yeni, en ileri teknolojinin Türkiye’deki adresi olacak. Dünyaya damgasını vuran ilklerde Turkcell imzasını görmeye devam edeceğiz.

Tüm müşterilerimize ve bu 20 yıllık başarı öyküsünde emeği geçen tüm çalışanlarımıza Turkcell adına şükranlarımı sunuyorum. Çok daha büyük başarılara imza atmaya hazırız. Asıl yolculuğumuz şimdi başlıyor” dedi.

Antalya’ya yatırıma devam…

Toplantıda Antalya için yaptıkları çalışmaları da anlatan İlker Kuruöz, Kardelenler projesi kapsamında 103 Kardelenin liseden, 10′sının üniversiteden mezun olduğunu, 65 Kardelenin halen liseye, 10′nin ise üniversiteye devam ettiğini söyledi.

Bir diğer sosyal sorumluluk projesinin Ekonomiye Kadın Gücü olduğunu Turkcell Genel Müdür Yardımcısı İlker Kuruöz, “2012 yılında Turkcell, ekonomik üretime başlamak isteyen dar gelirli kadınlar için Türkiye İsrafı Önleme Vakfı işbirliğiyle Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın himayesinde teknolojisi ve iletişim gücü seferber edilerek bu projeyi hayata geçirdi. Bu seferberlik sayesinde dünyada ilk defa bir mobil operatör, bir mikro-finans kuruluşuyla ortak olarak ‘sosyal borçlanma’ modelini hayata geçirdi. Bu kapsamda Antalya’da destek alan 374 kişi var ve sağlanan kredi miktarı 600.197 Türk Lirası” dedi.

İlker Kuruöz, Antalya’nın önemini vurgularken son bir yılda ses kullanımında Türkiye’de 5. , veri kullanımındaysa 4. sırada yer aldığını iletti.

Turkcell, 20. Yılını Antalyalı müşterileriyle kutlayacak

20. yılını Anadolu’da Antalya’yla kutlamaya devam eden Turkcell Atatürk Parkı’ndaki etkinlik alanında 28 Mayıs-01 Haziran tarihleri arasında Antalyalılarla bir araya geliyor. Etkinlikler kapsamında Atatürk Parkı’nda kurulan çadırda Turkcell’in müşterilerinin desteğiyle geçirdiği 20 yıllık süreç, akılda kalan reklamlar, fotoğraflar ve anılarla anlatılıyor. Çadırda, ayrıca Turkcell’in ve Türkiye’nin 20 yılına damga vurmuş önemli olaylarının yanı sıra Türkiye iletişim tarihinde yer etmiş 20 yıllık cep telefonları müzesi de yer alıyor. Etkinlik alanında ve şehrin çeşitli noktalarında da günün farklı zamanlarında tanıtım alanları ve yarışmalar düzenleniyor.

20. yıl kutlamaları; Bursa, Manisa, Aydın ve Antalya’nın ardından Konya, Mersin, Kayseri ve Samsun illerinde devam edecek. Turkcell müşterileri çeşitli sürprizlerle kutlamalara ortak olacak.

Yıl boyunca sürecek kutlamalar kapsamında Turkcell’liler, her ayın 20′sinde özel hediyeler kazanacak. 20. yıl şerefine, konuşma, mesajlaşma, internet ve hayatı güzelleştiren Goller Cepte, Turkcell TV, Turkcell Müzik, Akıllı Depo gibi farklı servisler, 2222′ye SURPRIZ yazıp mesaj atarak kayıt olan Turkcell’lilere hediye edilecek.

2bfcf16371949400_480x270

Begen Paylas !

Yazar

Comments are closed.