Bazaar – Alışveriş Ve Yaşam Dergisi

“AOSB 2013 Yılı En Başarılı Firmalar” ödül töreni

admin 10 Haziran 2014 Genel, Gündem, Haber Yorumlar Kapalı
“AOSB 2013 Yılı En Başarılı Firmalar” ödül töreni

Antalya’da 2013′te başarılı olan firmalara törenle ödülleri verildi

ANTALYA (AA) – Antalya’da, 2013 yılında başarılı olan firmalar, Organize Sanayi Bölgesi (OSB) yönetimince düzenlenen törenle ödüllendirildi.

Rixos Downtown Otel’de düzenlenen ”AOSB 2013 Yılı En Başarılı Firmalar” töreninde, 2013 Yılı BaşarılıSanayicileri Ödülleri kategorisinde, en yüksekkurumlar vergisi ödeyen, en yüksek ihracat yapan, enyüksek istihdam sağlayan ve en yüksek yatırım yapan firmalara ödülleri verildi. 2013 Yılı Teşvik Ödülleri kategorisinde ise en yüksek ciro artışı sağlayan, enyüksek ihracat artışı sağlayan, en yüksek istihdam artışı sağlayan, en yeşil fabrika ve istikbal vaat eden firmalara ödülleri takdim edildi. Törende ayrıca duayen sanayici ödülleri de sahiplerini buldu.

Vali Sebahattin Öztürk, yaptığı konuşmada, Türkiye’nin, dünyanın organize sanayiciliği en iyi yapan ülkelerinden olduğunu söyledi.

Antalya’da yakın zamanda ihtisas sanayi bölgelerinin artacağını ve mevcut sanayi bölgesinin de genişleyeceğini dile getiren Öztürk, ”Bugün organize sanayinin içinde 160′tan fazla işletme var ve burada 11 bine yakın istihdam sağlanıyor. Türkiye’nin 2023 hedefleri var. Bu hedefleri girişimcilerimizle sağlayacağız” dedi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) ile AOSB Başkanı Çetin Osman Budak ise Türkiye’de sanayi alanında Antalya’yı 13-14′üncü sıraya getirdikleri için işadamlarına teşekkür etti. Antalya OSB’de Türkiye’nin ilk endüstri meslek lisesinin açıldığını hatırlatan Budak, şunları kaydetti:

“Antalya Organize Sanayi Bölgesi Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’ne son yıllarda birçok bölüm de ilave ettik. Kendi istihdamımızı sağlayabilecek kalifiye elaman için bunu düşünmüştük ve Türkiye arkamızdan geldi. Bu tür okullar bütün organize sanayilerde kanunen zorunlu hale geldi. Sizlerin sayesinde iki defa Türkiye’nin en çevreci organize sanayisi olduk. Bunun için de herkese teşekkür ediyorum. Şu anda Türkiye’nin en ucuz elektriğini tüketen organize sanayi bölgesiyiz. Şimdi de sosyal tesisler ile modern cami yapıyoruz. Bunları da yıl sonunda bitirmeyi hedefliyoruz.”

Konuşmaların ardından Vali Öztürk ve Budak başarılı firmaların yetkililerine ödüllerini takdim etti.

 

 

Begen Paylas !

Yazar

Comments are closed.