Bazaar – Alışveriş Ve Yaşam Dergisi

Rixos Hotels’de Michelin Yıldızları Parlıyor

admin 10 Haziran 2014 Genel, Gündem, Haber, Magazin, Mekanlar Yorumlar Kapalı
Rixos Hotels’de Michelin Yıldızları  Parlıyor

Rixos Hotels misafirleri bu yaz mutfağın Oscar’ı sayılan Michelin yıldızlı şeflerin hazırlayacakları dünya lezzetlerini tadacak. Rixos Hotels, kusursuz bir konaklamanın yanı sıra çok özel bir lezzet yolculuğunu da vadediyor

Rixos Hotels, Yeni Premium Konsepti çerçevesinde ‘Michelin yıldızlı şefler’iyle yaz boyunca dünya mutfaklarının birbirinden özel lezzetlerini sunuyor. Rixos Hotels’in mutfakları bu yaz Michelin Yıldızlı Şeflerin özel sunumlarıyla lezzetleniyor.

Lezzeti ve sunumu Michelin yıldızlarıyla tescillenen; Gregor Raimann, Sascha Lenz, Metin Çalış, Claus Geib, Rene Kalobius, Stefan Madeheimgebbrunagel Rixos Premium Belek’te, Giorgia Diana Rixos Premium Göcek Suites&Villas’ta, Marco Can Akuzun Rixos Premium Tekirova’da çok özel menüler ile unutulmaz tatları seçkin misafirlerle bir araya getiriyor.

Rixos Hotels’in Michelin Yıldızlı Şefleri, dünyanın farklı ülkelerinde farklı mutfak deneyimlerine sahip. Şeflerin, dünyanın ünlü restoranlarında deneyimlerinin yanı sıra, çeşitli sertifikaları da bulunuyor.

Bu sezon yeni Premium Konsept’i yeniden tanımlayarak, eğlenceden konaklamaya, kişiye özel hizmetten çocuklara yönelik sürprizlere kadar pek çok yeniliği bir araya getiren Rixos Hotels, gastronomide de pek çok yeniliği misafirlerine sunuyor.

Mutfağın Oscar’ı Michelin

Restoranlara ve şeflere yıldızlar, Fransız Michelin lastik şirketi tarafından veriliyor. Şirket 1900 yılında, karayolu seyahatini özendirmek amacıyla Fransa’nın görülecek yerlerini tanıtan bir rehber çıkarmaya karar verdi. Böylece seyahatler artacak ve lastikler aşındıkça da Michelin yeni lastik satacaktı. Michelin rehberlerinin ve Michelin yıldızlarının doğuşu bu hikayeye dayanıyor…

Gastronomi konusunda derin bilgisi, merakı ve tecrübesi olan müfettişlerin gizlilik içerisinde yaptığı değerlendirme sonucu verilen Michelin Yıldızı, mutfak dünyasının oskarı olarak kabul ediliyor. Michelin yıldızlarının ömrü sadece bir yıl sürüyor. Her sene sonunda yapılan yeni değerlendirmeye göre Şeflerin mevcut yıldızları ellerinde tutup tutamayacağı belirleniyor. Michelin Şefler için heyecan bir ömür boyu sürüyor.

 

Begen Paylas !

Yazar

Comments are closed.