Bazaar – Alışveriş Ve Yaşam Dergisi

Bahçeşehir Sportif Koordinasyon Eğitiminden Spor Dolu Sezon Finali

admin 10 Haziran 2014 Genel, Gündem, Haber, Spor Yorumlar Kapalı
Bahçeşehir Sportif Koordinasyon Eğitiminden Spor Dolu Sezon Finali

Bahçeşehir Kolejlerinde uygulanan “Bahçeşehir Koleji Sportif Koordinasyon Eğitimi” 7 Haziran Cumartesi günü Süleyman Evcilmen Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen muhteşem sezon finaliyle renkli görüntülere ev sahipliği yaptı.
7 Haziran Cumartesi günü Süleyman Evcilmen Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleşen etkinlik,Bahçeşehir Sportif Koordinasyon Eğitimi Uzmanı Özgür Karacan’ın konuşmasıyla başladı. Karacan, “Bahçeşehir Sportif Koordinasyon Eğitimi, çocukların sosyal, duygusal, bilişsel ve fiziksel gelişimi dikkate alınarak hazırlanmış özel bir spor programıdır. Sporun çocuklarımızın yaşamlarının ayrılmaz bir parçası olması bu eğitimin en temel amacıdır. Sportif koordinasyon eğitimlerinde sporu yaşamlarının bir parçası olarak özümseyen ve spora karşı önyargılarından uzak, ‘’BEN BAŞARABİLİRİM’’ duygusuyla adım atan bireyler yetiştirilmek için çok yoğun çaba harcadık. Bugün burada bir yıl boyunca nasıl bir yol kat ettiğimizi sizlere sergilemenin heyecanını yaşıyoruz. Bizleri yalnız bırakmayıp geldiğiniz için siz değerli velilerimize çok teşekkür ederiz” dedi.
Etkinlikte, yıl boyunca öğrenilen ve uygulanan özel hareketler özel bir gösteriyle öğrenciler tarafından sergilenerek kat ettikleri yol ve geçirdikleri süreç, aileleriyle paylaşıldı.
Daha sonra sağlıklı yaşamak için sporun önemini velilerine göstermek isteyen öğrenciler anne ve babalarını sahaya davet etti. Miniklerin yaptığı koordinasyon hareketlerini yapmaya çalışan anne ve babalar keyifli, eğlenceli anlar yaşadı.
Öğrenci ve ailelerin eğlenerek spor yaptığı etkinlikte minikler öğrendikleriyle anne ve babalarına örnek oldu.

 

 

Begen Paylas !

Yazar

Comments are closed.