Bazaar – Alışveriş Ve Yaşam Dergisi

Patlamaların Failleri Yakalandı

admin 30 Ocak 2016 Galeri, Genel, Gündem, Haber Yorumlar Kapalı
Patlamaların Failleri Yakalandı

antalya-daki-patlamalarin-failleri-yakalandi--8113150_x_oAntalya’nın Muratpaşa İlçesi’nde 24 Ocak günü Kazım Özalp Caddesi’nde, 26 Ocak günü de Muratpaşa Camii’nin bahçesindeki çöp bidonlarında meydana gelen patlamaların faili Harun Ö. ile kendisine yardım ve yataklık eden amcasının oğlu Emrah Ö., Antalya Emniyet Müdürlüğü’ndeki sorgusunun ardından adliye sevk edildi.

Bombacı ÖNCE KEŞİF YAPMIŞ

Antalya‘nın Muratpaşa İlçesi’nde 24 Ocak günü Kazım Özalp Caddesi’nde, 26 Ocak günü de Muratpaşa Camii’nin bahçesindeki çöp bidonlarında meydana gelen patlamaların faili Harun Ö. ile kendisine yardım ve yataklık eden amcasının oğlu Emrah Ö., Antalya Emniyet Müdürlüğü‘ndeki sorgusunun ardından adliye sevk edildi. Patlamaları gerçekleştiren Harun Ö.’nün terör örgütü PKK‘nın dağ kadrosundan olduğu ve kısa bir süre önceAntalya‘nın Serik İlçesi’ne yerleştiği belirlendi.

ÖNCE KEŞİF YAPMIŞ

Harun Ö.’nün olay öncesinde Serik‘ten otobüsle bir kaç kez Kepez İlçesi’ne gelerek buradan yürüyerek kentin en işlek caddesi olan Kazım Özalp Caddesi’nde keşif yaptığı saptandı. Patlamaların meydana geldiği noktalara yakın bir alışveriş merkezine de girerek dolaştığı tespit edilen Harun Ö.’nün dikkat çekmemek için Serik İlçesi’ne yerleştiği kaydedildi.

Alışveriş merkezindeki bir telefon bayiindeki güvenlik kamerası kayıtlarından kimliği tespit edilerek 28 Ocak’ta Serik İlçesi’nde kaldığı adreste yakalanan Harun Ö., polisteki ifadesinde insanlar zarar görmesin diye kullandığı ‘A4′ tipi zaman ayarlı patlayıcının etkisini düşük tuttuğunu söyledi.

AİLEMİ ÖLDÜRMEKLE TEHDİT ETTİLER

Amacının korku ve panik yaratmak olduğunu kaydeden Harun Ö., iddiaya göre PKK‘nın dağ kadrosunda yer aldığını, Antalya‘da bombalı eylem yapması için gönderildiğini itiraf etti. Eylemleri yapması için tehdit edildiğini de iddia eden Harun Ö., “Eylemleri yapmamam halinde anne ve babamın öldürüleceği söylendi. Beni mecbur bıraktılar. İnsanlar zarar görmesin diye patlayıcının gücünü düşük tuttum. Patlayıcıyı da dağdan getirdim” dedi.

Harun Ö., ifadesinde amcasının oğlu Emrah Ö.’nün ise olaylar sırasında gözcülük yaptığını belirtti.

Şüphelilerin savcılık sorgusu sürüyor.

Begen Paylas !

Yazar

Comments are closed.