Bazaar – Alışveriş Ve Yaşam Dergisi

Mahkeme alacaklı çıkardı

admin 22 Ocak 2016 Galeri, Genel, Magazin Yorumlar Kapalı
Mahkeme alacaklı çıkardı

gani-mujde-nin-kadir-dogulu-ya-actigi-70-bin-tl-8088111_x_4363_o

Gani Müjde’nin Kadir Doğulu’ya Açtığı 70 Bin TL’lik Dava Reddedildi

Gani Müjde’nin Kadir Doğulu’ya açtığı 70 bin liralık tazminat davası reddedildi. Mahkeme davaya itiraz eden Doğulu’yu haklı buldu ve 54 bin lira alacaklı çıkardı.

Gani Müjde‘nin oyuncu Kadir Doğulu‘na üç yıl önce açtığı tazminat davası yeniden görüldü. Müjde, “Pis Yedili” dizisinde başrol oynayan Kadir Doğulu‘nun hiçbir mazeret bildirmeden çekimlere gelmediğini öne sürerek İstanbul Fikri ve Sınai Haklar Mahkemesi’ne başvurdu. Gani Müjde‘nin sahibi olduğu Tükenmez Kalem şirketinin avukatı, “Sözleşmede yer alan bir milyon liralık cezai şarttan şimdilik 100 bin liranın davalı oyuncudan tahsil edilmesini istiyoruz” dedi. Kararını açıklayan mahkeme, Kadir Doğulu‘nun 70 bin lira ceza ödemesine karar verdi. Davadan sonradan haberi olan Kadir Doğulu‘nun avukatı davayı temyiz etti.

KADİR DOĞULU 54 BİN LİRA ALACAKLI

Yeniden görülen davada Kadir Doğulu‘nun avukatı, “Müvekkilim Pis Yedili adlı dizideki son 8 bölüm ücretini alamamış ve davacı şirkete oyunculuk ücretinin ödenmesi için ihtarname çekmiştir. Ücretini alamayınca daha sonra sözleşmeyi feshetmiştir. Davanın reddini istiyoruz” dedi. Mahkeme, davalı oyuncunun başka bir mahkemede Tükenmez Kalem şirketine açtığı davada 54 bin 794 lira oyunculuk ücreti alacağının bilirkişiyle hesaplandığını ve oyuncunun alacaklı olduğunun anlaşıldığını belirtti. Bunun üzerine Mahkeme, Gani Müjde‘nin açtığı davayı bu defa reddetti.

Begen Paylas !

Yazar

Comments are closed.