Bazaar – Alışveriş Ve Yaşam Dergisi

”Kentsel dönüşümde adalet ön planda olmalı”

admin 29 Şubat 2016 Galeri, Genel, Gündem, Haber Yorumlar Kapalı
”Kentsel dönüşümde adalet ön planda olmalı”

hüseyin1

3. Her Yönüyle Kentsel Dönüşüm Kongresi, Mehmet Ceylan, Kaan Yücel, Hüseyin Samut, Tahir Tellioğlu gibi önemli isimleri ağırladı.

Bu yıl, İstanbul Marriott Hotel’de, 3.’sü gerçekleştirilen Her Yönüyle Kentsel Dönüşüm Kongresi, Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan, İMKON  Başkanı Tahir Tellioğlu, İller Bankası Genel Müdürü Mehmet Turgut Dedeoğlu, Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Hatay Belediye Başkanı Lütfü Savaş ve birçok şirketin Ceo ve yöneticilerini ağırladı. 3. Her Yönüyle Kentsel Dönüşüm Kongresi’nde 2016 yılı kentsel dönüşüm projeleri, kentsel dönüşümün finansal boyutu, alternatif finansman modelleri, sürece farklı bakış açıları, sürdürülebilir şehirler yaratmada kentsel dönüşümün önemi gibi konular konuşuldu.

1456409381_Piyalepasa_Gayrimenkul_Genel_Muduru_Kaan_Yucel__8_

KİŞİLERİN REFAHI ÖNEMLİ

Kongrenin ‘2016 yılında Gayrimenkul Sektörünün Kentsel Dönüşüm Projeleri’ başlıklı oturumunda konuşmacı olarak yer alan Piyalepaşa Gayrimenkul Genel Müdürü Kaan Yücel, 2000li yılların başındaki satışların 50-100 konuttan 1000li sayılara çıktığını belirtti. Sürdürülebilirliğe de değinerek bu konuda en önemli unsurlarından birinin konutta yaşayacak kişilerin refahı olduğunu söyleyen Yücel, sadece ekonomik dönüşüm değil sosyolojik dönüşüm ile kültürel alanda da çalışmaların yapılması gerektiğinin altını çizdi.

Kongrenin ‘Sürdürülebilir Şehirler ve Binalar’ başlığı atında gerçekleşen etkinlikte ise Samut A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Samut konuştu. Kongrenin önceki zamanlarda düzenlenen 1. ve 2.’sine de katılan Samut, şirketin Antalya’daki kentsel dönüşüm projelerine dikkati çekti.

Begen Paylas !

Yazar

Comments are closed.