Bazaar – Alışveriş Ve Yaşam Dergisi

Kaş ekimi nedir? ROTALIFE

admin 06 Temmuz 2018 Genel Yorumlar Kapalı
Kaş ekimi nedir? ROTALIFE

Kaş ekimi nedir?

Yüzümüzün bir parçası olan kaşlar bazı sebeplerden dökülür ve geri çıkmaz. Yerine çıkmayan bu kaşlar modern yöntemlerle yerine ekilir ve eski görünümüne kavuşturulur. Kaş dövmesi, kaş kalemi gibi geçici yöntemler de bulunur ancak bunlar kalıcı yöntemler değildir ve istenilen sonucu vermezler. Kalıcı sonuç almak için kaş ekimi en doğru yöntemdir. Bunun içinde işinin uzmanı bir hekimden yardım almak ve yapılacak kliniğin steril koşullarının sağlanmış olması gerekir.

Kaşlarımızı neden dökülür?

Çeşitli hormonal sebepler (hipotiroidi, endokrin sistem bozuklukları), kaşın gereksiz alımı, beslenme bozuklukları gibi pek çok sebep sayabiliriz. Bunun dışında kaza ve yaralanmalar sonucu da kaş kaybı meydana gelebilir.

Kaş ekimi yöntemleri

Kaş ekiminde doğal bir görünüm elde etmek için en ideal yöntem FUE yöntemidir. Bu yöntemde ekilecek alan önceden kalemle çizilerek kişinin istediği şekil prova edilir. Ekim yapılacak alan ve şekil belirlendikten sonra kullanılacak kıl kökü enseden alınır. Ucu 0,6 mm olan bir mikro iğne yardımıyla boş olan köklere kaş ekimi gerçekleştirilir. Kaş ekimi sırasında enseden kıl kökleri tek tek alınmalıdır. Aynı şekilde ekimi tek tek gerçekleştirilmelidir.

Kaş ekimi sırasında dikkat edilmesi gereken hususlar

Alınan kıl kökleri tek tek ekilmelidir ki doğal bir sonuç elde edilebilsin. Bunun dışında doğru açı ile ekim yapmak da yine doğal bir görünüm için şarttır. Bunun için en ideal açı 25 ilâ 30 dereceler arasıdır. Daha geniş açı ile ekim yapılırsa kaşlar dik dik görünecektir. Bunların dışında işin uzmanından ve tecrübeli bir hekimden yardım almak daha doğru olacaktır.

Kaş ekimi kimlere uygulanabilir?

Sağlık durumu elveren tüm yetişkin bireylere uygulanabilir. Bunun dışında eğer kişi kaşlarını kanser vb. hastalıkları sırasında uygulanan kemoterapi yüzünden kaybetmişse kemoterapinin bitmesi beklenmelidir.

Kaş ekimi kalıcı bir sonuç mudur?

Kaş ekimi kalıcı ve doğal görünüm sağlayan bir yöntemdir.

Acı veya ağrı veren bir işlem midir?

Herhangi bir kesi uygulanmadığı için ağrı ya da sızı hissedilmez. İşlemin ardından da ağrı ya da sızı hissedilmesi beklenmez.

Kaş ekimi sonrası

Kaş ekimi sonrası aynı gün içinde hayatınıza geri dönebilirsiniz. Önemli olan kaşa darbe almamaktır. Yüzünüzü yıkarken yumuşak hareketlerle yıkamanızda fayda vardır.

Ne zaman sonuç alınır?

Ekilen kaşın uzayıp çıkması kişiden kişiye değiştiği gibi ortalama 3 ay ilâ 1 yıl arasında bir zaman alır. Kaş ekiminden 15 gün sonra ön fikir elde edilebilir, gerekirse son bir rötuş yapılır. Bunun dışında kaşınızın alacağı en son şekil maksimum 1 yılda belli olur.

Kaç ekimi saç ekimine göre daha zor bir işlemdir.  İşin uzmanı birisi yapmadığı takdirde istemediğiniz kötü sonuçlarla karşılaşabilirsiniz.  Bu yüzden seçeceğiniz hekimin kaş ekimi konusunda deneyimle olmasına mutlaka dikkat ediniz.  Ayrıca bu operasyonun hastane ortamında yapılıp yapılmadığını da mutlaka öğreniniz

Begen Paylas !

Yazar

Comments are closed.