Bazaar – Alışveriş Ve Yaşam Dergisi

İSTEK’te Geleneksel V. Keşkek Günü

admin 12 Haziran 2014 Genel, Gündem, Haber, Magazin Yorumlar Kapalı
İSTEK’te Geleneksel V.  Keşkek Günü

İSTEK Antalya Yeditepe Koleji’nin düzenlediği Geleneksel V. Keşkek Günü’nde, veliler, öğretmenler, idareciler ve öğrenciler bir araya geldi.
İSTEK Antalya Yeditepe Koleji çatısı altında buluşup birlik olmanın güzelliğini, İSTEK’li olmanın haklı gururunu yaşamak ve güzel anları paylaşmak için düzenlenen keşkek günü, renkli görüntülere sahne oldu.
Geleneksel keşkek gününe, Yeditepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nurcan Baç, Antalya İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Karakaş, Muratpaşa Belediye Başkanı Av. Ümit Uysal ve çok sayıda davetli katıldı.
Yeditepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nurcan Baç, İSTEK Antalya Yeditepe Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koca, Muratpaşa Belediye Başkanı Av. Ümit Uysal, Anadolu Lisesi Okul Meclisi Başkanı Mustafa Özkan Yerebakan bir konuşma yaptı.
Akdeniz’in geleneksel düğün tatlarından olan keşkek ve irmik tatlısı, katılımcılar tarafından büyük ilgi gördü.
Keşkek Günü programında, Ortaokul 8. sınıf ve Anadolu Lisesi 12. sınıf mezunlar birincisi, ikincisi ve üçüncüsüne plaketleri verildi. 2013-2014 Eğitim-Öğretim yılında bilim, sanat, spor dallarında, yabancı dilde ve sınavlarda uluslararası, Türkiye ve il derecesi elde eden öğrenciler onurlandırıldı.
Ayrıca programda, 2015-2016 eğitim-öğretim yılında hizmete girecek olan Konyaaltı ve Manavgat okul kampüsünün tanıtımı yapılırken; 2016-2017 eğitim-öğretim yılında da Serik ve Alanya kampüsünün de hizmete gireceği bildirildi.
Okul yönetimi, “Yöresel geleneklerin yaşatılması ve güzel anları paylaşmak amacıyla okulumuzda her yıl keşkek günü etkinliği gerçekleştiriyoruz. Bu yıl beşincisini düzenlemiş olduğumuz geleneksel keşkek günümüzde bizleri yalnız bırakmayan herkese teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.
Geleneksel Keşkek Günü, okul orkestrasının seslendirdiği şarkılar ve öğrencilerin yaptıkları danslarla son buldu.

Begen Paylas !

Yazar

Comments are closed.