Bazaar – Alışveriş Ve Yaşam Dergisi

G-20 asayiş başarısı Çin’e Model Oldu

admin 27 Şubat 2016 Galeri, Genel, Gündem, Haber Yorumlar Kapalı
G-20 asayiş başarısı Çin’e Model Oldu

ANSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Erdoğan ve yönetim kurulu üyeleri Antalya İl Emniyet Müdürü Cemil Tonbul’u ziyaret etti.

Ziyarette konuşan ANSİAD Başkanı Abdullah Erdoğan, 2015 G-20 Zirvesi’ni alnının akıyla sonuçlandıran Antalya Emniyetine başarılı çalışmalarından dolayı teşekkür etti. ANSİAD’ın çalışmaları hakkında bilgi de veren Başkan Abdullah Erdoğan, birlikte proje çalışmaları yapmak için heyecan duyduklarını bildirdi. Antalya’nın turizmi renklendirerek kongre- fuarlar için merkez olmaya doğru gittiğini vurgulayan Başkan Erdoğan, “Antalya, İstanbul’a alternatif oldu” dedi.

ANTALYA EMNİYETİ, ÇİN’DE MODEL OLACAK

G-20 Zirvesi’nde Antalya ve ülke olarak başarılı bir sınav verildiğini anlatan Antalya İl Emniyet Müdürü Cemil Tonbul ise “Toplantı gerek idari yönden, gerek asayiş yönünden en sorunsuz ülkelerden biri olarak kayıtlara geçti. 2016 G-20 toplantılarının Antalya’dan sonraki organizasyon sahibi Çin ve Japonya bizden asayiş tecrübelerimizi paylaşmamız için bilgi almaya geldi. Bizi ülkelerine davet ettiler. Bu organizasyon, çok güzel bir yankı buldu” diye konuştu.

23 Nisan’da kapılarını açaca için hazırlıkların son hız sürdüğünü belirten Cemil Tonbul, “Ekip arkadaşlarımız EXPO Milano’ya gitti. Oradaki güvenlik tedbirlerini incelediler. Biz EXPO 2016 Antalya’ya özel bir konsept oluşturacağız. Polislik oksijen gibi olmalıdır. Oksijen olmadan yaşayamayız. Oksijen olmayınca onun ne kadar değerli olduğunu anlarız. Bu düsturla hareket ediyoruz ve edeceğiz” dedi. Ziyaret, toplu fotoğraf çekimiyle son buldu.

Begen Paylas !

Yazar

Comments are closed.