Bazaar – Alışveriş Ve Yaşam Dergisi

DÖSİAD KADIN GİRİŞİMCİLERLE BULUŞTU

admin 29 Eylül 2012 Genel, Gündem, Haber Yorumlar Kapalı
DÖSİAD KADIN GİRİŞİMCİLERLE BULUŞTU

Döşemealtı Sanayici ve İşadamları Derneği (DÖSİAD) Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Antalya Kadın Girişimciler Kurulu için yemek düzenledi.

               Döşemealtı Sanayici ve İşadamları Derneği (DÖSİAD) Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Antalya Kadın Girişimciler Kurulu için yemek düzenledi. Ramada Oteli’nde düzenlenen yemekte konuşma yapan DÖSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Gültekin Gencer, bölge ve kent yararına olan her türlü proje ile sorunun çözüm paydaşı olduklarını kaydetti. Gencer ‘Döşemealtı Halısı’ konusunda bu günlerde önemli projelere imza atıldığını ifade ederek, göçebe kültürünün en önemli değerlerinden biri olan ‘Döşemealtı Halısı’nın 300 yıldan bu yana geçmişten geleceğe aktarıldığını söyledi.

Gencer, “Bölgemizin ekonomik kalkınmasında katkıda bulunmak, unutulmaya yüz tutmuş Döşemealtı halıcılığını tekrar eski görkemli günlerine döndürmek için Antalya İl Özel İdaresi, Akdeniz Üniversitesi ortaklığında ‘Gelenekten Geleceğe Döşemealtı Halıcılığı’ projesini hazırlandı ve uygulamaya koyuldu. Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) bünyesinde faaliyetlerini sürdüren TOBB Antalya Kadın Girişimciler Kurulu ile Antalya İl Özel İdaresi, Akdeniz Üniversitesi’nin işbirliğinde BAKA’nın mali destekleriyle yürütülen ‘Gelenekten Geleceğe Döşemealtı Halıcılığı’ projesi kapsamında Kovanlık köyündeki eski süt ürünleri kooperatif binası tadilattan geçirilerek, Akdeniz Üniversitesi Döşemealtı Halı Kilim ve El Sanatları

Araştırma ve Uygulama Merkezi’ne dönüştürüldü” dedi. DÖSİAD Başkanı Gültekin Gencer yemekte, TOBB Antalya Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Işık Yargın’a plaket verdi.

Begen Paylas !

Yazar

Comments are closed.