Bazaar – Alışveriş Ve Yaşam Dergisi

50 dereceyi bulan sıcaktan bunalanlar -5 derecenin hüküm sürdüğü “Kar Dünyası”na koştu

admin 31 Ağustos 2013 Galeri, Haber Yorumlar Kapalı
50 dereceyi bulan sıcaktan bunalanlar -5 derecenin hüküm sürdüğü “Kar Dünyası”na koştu

50 dereceyi bulan sıcaktan bunalanlar -5 derecenin hüküm sürdüğü “Kar Dünyası”na koştu

Antalya’da dün mevsim normallerinin de üzerine çıkarak 50 dereceyi bulan kavurucu sıcak ve yüksek nemden bunalan tatilciler, kendilerini eksi 5 derecenin hüküm sürdüğü ‘Kar Dünyası’na attı.

Özellikle yabancı turistlerin pek alışık olmadığı aşırı sıcaklara karşı, kar temalı etkinliklerin keyifle yapılabildiği alternatif bir eğlence merkezi olarak kurulan ‘Kar Dünyası’ sıcakların bastırmasıyla birlikte yerli ve yabancı tatilcilerin akınına uğradı. Eksi 5 derecelik ortama, dışarıdaki rahat yaz kıyafetlerinin aksine kalın montlar verilerek alınan tatilciler, burada doyasıya eğlenip kar ve soğuğun keyfini çıkardı.

Cantek Soğutma A.Ş tarafından yapılan ve işletilen Antalya’nın ilk ve tek kapalı kar alanı Kar Dünyası, geceleri  eksi 17 derecede yağdırılan gerçek kar ile gün içine hazırlanıyor. Kar Dünyası Eskimo evi Iglo’lar, Aziz Nikola evi  ve kafesi ile dışarıda sıcaklık 50 dereceyi bulurken içeride eksi 5 derecelik bir ortamda misafirlerini karşılıyor. Kar Dünyası ziyaretçilerine girişte ücretsiz kar botu ve özel koruyucu kıyafetler veriliyor.

Sıcakların bastırmasıyla birlikte merkezin misafir akınına uğradığını, Rusya’dan bile gelen misafirlerinin olduğunu söyleyen Kar Dünyası Genel Müdürü Pakize Kılıç, bazı yabancı misafirlerin kendi ülkelerinde kara doymuş olmalarına rağmen aşırı sıcak bir ortamda birkaç dakika için karla buluşmalarının onları farklı bir dünyaya götürdüğünü söyledi. Kılıç, “Buradan çıkıp 5 dakika sonra denize girebiliyorlar. Bunu yaşayabilmek gerçekten muhteşem bir duygu” dedi.

Kar Dünyası’nı ziyaret eden ve çoğunluğunu Rus uyruklu turistlerin oluşturduğu misafirler ise, kar dünyasının 50 derecelik bir kentte kendilerini şaşırttığını ve ülkelerinde gibi hissettirdiğini ve yarım saat içinde iki iklimi birden yaşamaktan büyük keyif aldıklarını söyledi.

kar dunyasi1 kardunyasi3 kardunyasi4 kardunyasi5

Begen Paylas !

Yazar

Comments are closed.