Bazaar – Alışveriş Ve Yaşam Dergisi

Zirvedeki Tek Antalyalı Genç İş Adamı

admin 22 Nisan 2014 Genel, Gündem Yorumlar Kapalı
Zirvedeki Tek Antalyalı Genç İş Adamı

Bu yıl 3′üncüsü düzenlenen ve Türkiye’nin Davos’u niteliği taşıyan Uludağ Ekonomi Zirvesi, Bursa’da gerçekleştirildi. Düzenlenen zirvede Antalya’dan tek özel davetli, Samut AŞ. Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Samut oldu. Uludağ Ekonomi Zirvesi’ne Ekonomi Bakanı Ali Babacan ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile birlikte yerli ve yabancı iş, ekonomi ve siyaset dünyasından çok önemli isimler katıldı. Uludağ Ekonomi Zirvesi’nin yabancı katılımcıların da yer almasıyla Davos Ekonomi Zirvesi tadında geçtiğini belirten Samut, Bakan Babacan ve Bakan Şimşek’in yanı sıra bazı bankaların üst düzey yöneticileri, Bursa Valisi Münir Karaloğlu, Sanko Holding Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, THY Genel Müdürü Temel Kotil, Chobani Yogurts CEO’su Hamdi Ulukaya gibi iş dünyasının önde gelen isimleri ile de görüştü.

1908282_10202418771283704_2500380751801413959_n

Almanya Eski Cumhurbaşkanı Wulff ile Samut’tan keyifli sohbet
Uludağ Ekonomi Zirvesi’ne katılanlar arasında Almanya Eski Cumhurbaşkanı Cristian Wulff da vardı. Zirvenin konuşmacıları arasında yer alan Eski Alman Cumhurbaşkanı ile de bir görüşme gerçekleştiren Hüseyin Samut, Alman siyasetçiyle objektiflere yansıyan keyifli bir sohbet gerçekleştirdi. Türkiye’nin çok olumlu bir vizyona sahip olduğunu belirten Wulff, Türkiye’deki iş insanlarına da övgülerde bulundu.

 

Zirve ülke ekonomisi için çok önemli
Uludağ Ekonomi Zirvesi’nin Türkiye ekonomisinin dinamiklerini bir araya getirdiğini hatırlatan Hüseyin Samut düzenlenen zirve ile ilgili ise şu ifadelerde bulundu: ‘’ Türkiye’nin yükselen ekonomisinin güçlü bir hareketliliğe ve büyük bir buluşmaya ihtiyacı vardı. Bu zirve ile birlikte ülkemizin hem dış hem de iç ticari ilişkileri, izlenen yol haritaları, ülkemizin ekonomi geleceği, riskler ve ekonominin gidişatı hakkında oldukça önemli isimler ile fikir ve proje alışverişinde bulunduk. Ülke ekonomimizin üst düzey isimleri çok önemli konuşmalar yaptı. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bu zirvenin daha da büyüyeceğine ve uluslararası düzeye geleceğine inanıyorum.”

Begen Paylas !

Yazar

Comments are closed.