Bazaar – Alışveriş Ve Yaşam Dergisi

Uysal: “Sanatı sanat yapan yorum gücüdür”

admin 13 Haziran 2014 Genel, Gündem, Haber Yorumlar Kapalı
Uysal: “Sanatı sanat yapan yorum gücüdür”

Muratpaşa Belediyesi Fuayesi’nde Orman Yüksek Mühendisi İsmet Yücel’in doğa atığı objelerden oluşturduğu rekreasyon sergisinin açıldı.  Serginin açılışını yapan Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, doğanın dikkatle takip edilmesiyle ortaya çıkan eserleri çok beğendiğini ifade ederek, “Sanatı sanat yapan yorum gücüdür” dedi.

 

Sergiyi büyük bir dikkatle gezen Başkan Uysal, “Doğayı dikkatle izlediğiniz zaman çok güzel şeylerle karşılaşabiliyorsunuz. Figürleri dikkatle izleyen ve yorumlayan Yücel’in duyarlılığına hayran kaldım. HES’lerle ilgili eserler de ayrıca çok dikkat çekici. Ormancıların bu hassasiyetini yürekten paylaşıyorum” diye konuştu.

 

Orman yangınları, yol yapımları sel taşkınları ve insan müdahaleleri sonucu tahrip edilen ağaç köklerini yeniden yorumlayan İsmet Yücel’in sergisinde 65 eser yer alıyor. 30 yılı aşan bir sürede görev yaptığı yerlerdeki kimsenin dikkatini çekmeyen ağaç atıklarını topladığını ifade eden emekli orman mühendisi Yücel, “Fazlalıkları temizledik ve objeleri yeniden yorumladım” dedi.

 

Begen Paylas !

Yazar

Comments are closed.