Bazaar – Alışveriş Ve Yaşam Dergisi

Tehlike kokan inşaat!

admin 17 Şubat 2016 Galeri, Genel, Gündem, Haber Yorumlar Kapalı
Tehlike kokan inşaat!

ETİLER-MAH-882---854-SK-

Antalya’nın Muratpaşa ilçesinde birçok noktada karşılaşılan özensiz sokaklar ve tedbirsiz inşaat alanları vatandaşların tepkisini çekiyor.

Özellikle inşaat alanlarında alınması gereken güvenlik önlemleri inşaat sahibi firmalar tarafından alınmazken, çocuklar bu alanlarda rahatça girerek olası kazalara davetiye çıkarıyor.Her gün binlerce vatandaşın geçtiği sokaklarda inşaat demirleri yollara bırakılıyor, vatandaşlar kaldırımda bile yürümekte zorluk çekiyor. İnşaat alanları dışındaki bazı boş alanlarda ise molozlar ve çöpler hakim.Güvenliğin yanı sıra çirkin görüntü oluşturan bu alanlara yetkililerin müdahale etmemesi vatandaşların tepkisini çekerken, Etiler mahallesi 882 ve 854 sokak sakinleri, bölgede bulunan ve tabelası dahi olmayan inşaat alanının etrafının çevrilmemesine ve insanların kullandığı kaldırımın inşaat malzemeleriyle işgal edilmesine büyük tepki gösterdi.

Yoldaki demirlerin ise araçlar için ciddi tehlike oluşturduğunu dile getiren vatandaşlar, Muratpaşa Belediyesi’ni, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nü, inşaat yapı denetim firmasını ve inşaat şantiye şefini göreve davet ederek bu manzaranın ortadan kaldırılmasını talep etti.

Çocuklarının can güvenliğinin olmadığının altını çizen aileler ise böyle bir manzaranın Muratpaşa’ya ve Antalya gibi bir turizm kentine yakışmadığını söyledi.

Begen Paylas !

Yazar

Comments are closed.