Bazaar – Alışveriş Ve Yaşam Dergisi

Tatil yalanıyla dolandırıcılık

admin 30 Ocak 2016 Genel Yorumlar Kapalı
Tatil yalanıyla dolandırıcılık

luks-villada-tatil-yalaniyla-dolandiricilik-6565355

ÜLKENİN gözde tatil merkezlerindeki lüks villalarda günlüğü 75 ila 300 Euro arası tatil imkanı yalanıyla internet üzerinden dolandırıcılık yapan kişinin çok sayıda yerli ve yabancı tatilciyi kandırdığı ortaya çıktı. Polis dolandırıcının yakalanması için çalışma başlattı.

İnternet üzerinden anlaşma yaparak ücretini ödeyip tatil için geçen yaz’a gelen İngiliz kafile, kalacakları villa ile anlaşma yaptıkları şirketi bulamayınca polise başvurunca dolandırıcılık ortayı çıktı. Bir turizm şirketi gibi internet üzerinden lüks villa fotoğraflarıyla yerli ve yabancı tatilcileri hedef alan kendini E.D. olarak tanıtan kişinin, iki ayrı fiyat tarifesi uyguladığı belirtildi. Yabancılara günlüğü 100-300 Euro arası tarife uygularken, yerli turistlere 75-200 Euro’dan tarife belirlediği öğrenildi. İnternet dolandırıcısının bazen hayali bazen de sahipli villaların resimleri ve adreslerini kullanıp dolandırıcılığı gerçekleştirdiği belirtildi. Bodrum’un yanı sıra AlanyaBelek, Göcek, Kalkan, Kaş, konyaaltı, Side, ÇeşmeFethiyeKuşadası ve Marmaris gibi turizm merkezlerin de de aynı yöntemle dolandırıcılığı gerçekleştiği kaydedildi. Polis E.D.’yi yakalamak için çalışma başlatılırken, dolandırıcılığın boyutunun büyük rakamlara ulaştığının tahmin edildiği ifade edildi. Tuzağına düşürdüğü turistlerden ödemeleri ’Western Union’ üzerinden talep eden E.D.’nin, paraları ’Rokan Ali’ adındaki Yunanistan’daki bir kişiye yönlendirdiği, polisin tespitine göre paranın Yunanistan’ın İstanköy Adası’ndan çekildiğinin belirlendiği ifade edildi. Dolandırıcının ayrıca internet üzerinden işi aldığı kişilerin banka hesaplarını da para transferinde aracı olarak kullandığı öğrenildi.

Turgutreis’in Günbatımı Mevkii’ndeki bir sitede villası olan emekli mali müşavir 64 yaşındaki D.T., “Geçen Eylül ayında çocuklarım ve torunlarımla evde otururken 8 kişilik bir İngiliz grup geldi. Ellerindeki internet çıktılarından benim evimi göstererek burada tatil yapacaklarını rezervasyon yaptırdıklarını söylediler, şoke olduk. Yaklaşık 15 yıldır burada oturuyorum, sonradan villamın fotoğraflarının çekilerek bilgim dışında internetten tatil amaçlı pazarlandığını öğrendim” dedi.

 

Begen Paylas !

Yazar

Comments are closed.