Bazaar – Alışveriş Ve Yaşam Dergisi

‘Spastic Show’ dan anlamlı mesaj

admin 09 Haziran 2014 Genel, Gündem, Haber Yorumlar Kapalı
‘Spastic Show’ dan anlamlı mesaj

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Engelliler Tiyatro Grubu’nun sahnelediği ‘Spastic Show’ gösterisini Antalyalılarla buluşturdu. AKM’de gerçekleştirilen tek kişilik gösteri toplumun engelli bir bireye bakış açısını irdelerken, engelliler ile toplum arasındaki tüm olumsuz tabuları yıkma ve engellilerinde üretken bir birey olduğunun mesajını verdi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültür Şube Müdürlüğü, Gülsem Gülen Yüzler Sanat Eğitim Merkezi kapsamında faaliyet gösteren Engelliler Tiyatro Grubu’nu Antalyalılarla buluşturdu. Her ay farklı bir ilde seyirci karşısına çıkan Engelli Tiyatro Grubu’nun ‘Yüzyılın en sakat gösterisi ‘ adı altında gerçekleştirilen tek kişilik gösterisi büyük beğeni topladı. Genel Koordinatörlüğü’nü Cemil Parlar’ın, Sanat Yönetmenliği’ni Funda Uğurluay’ın yaptığı gösteride spastik engelli Ayhan Yarıcı sahne aldı.

ANLAMLI MESAJ

Gösteri, tüm engellilerin sesi olmak, toplumun engelli bir bireye bakış açısını değiştirmek, engellilerin de üretken bireyler olduğunu kanıtlayarak engelliler ile toplum arasındaki tüm olumsuz tabuları yıkmaya çalışmanın mesajını verdi. Antalyalılarında ilgi gösterdiği oyun sonunda Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı İlyas Çopur’da Tiyatro Gurubu yöneticileri ve oyuncularına Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel adına teşekkür plaketi sundu.

 

spasticshowmesaj

 

 

Begen Paylas !

Yazar

Comments are closed.