Bazaar – Alışveriş Ve Yaşam Dergisi

Sinek yuvası lastikler imha ediliyor

admin 08 Şubat 2016 Galeri, Genel, Gündem, Haber Yorumlar Kapalı
Sinek yuvası lastikler imha ediliyor

sinek-yuvasi-lastikler-imha-ediliyor

Büyükşehir Belediyesi Gazipaşa’da sinekle mücadele kapsamında özellikle sivrisineklerin üreme alanları olan fosseptik çukurları, durgun sular, kanalizasyon ve havuzları ilaçlıyor. Atıl vaziyette duran eski araç lastikleri ve içi su dolu kaplar imha ediliyor.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı’na bağlı Gazipaşa İlaçlama Birimi, sorunsuz bir yaz sezonu için tedbirlerini arttırdı. Ekipler, larva döneminde sinek üremesinin başlıca nedenlerinden olan içi su dolu kaplar ile araç lastiklerini toplayarak imha ediyor. Sivrisinek, karasinek, bit, pire, kene, hamam böceği, fare ve benzeri vektör popülasyonlarının halk sağlığını tehdit etmeyecek düzeyde tutulabilmesi için ilçe merkezi başta olmak üzere kırsal mahallelerde, fosseptik çukurları, durgun sular, kanalizasyon ve havuzlar ilaçlanıyor.

Yetkililer, vektörel mücadelenin başarıyla yürütülmesinin halkın katılımı sayesinde mümkün olduğunu belirterek, sinek üremesinin önüne geçmek için açıkta çöp bırakılmaması,  dolu kapların ve lastiklerin içindeki suların boşaltılması uyarısında bulundu.

 

Begen Paylas !

Yazar

Comments are closed.