Bazaar – Alışveriş Ve Yaşam Dergisi

Sağlık Bakanı Sayın Mehmet Müezzinoğlu Vali Sebahattin Öztürk’ü Ziyaret Etti

admin 25 Nisan 2014 Genel, Gündem, Haber, Yaşam Yorumlar Kapalı

a3

Sağlık Bakanı Sayın Mehmet Müezzinoğlu, Antalya Valisi Sebahattin Öztürk’ü Hükümet Konağı’nda ziyaret etti.

 Valilik önünde Vali Sebahattin Öztürk, vali yardımcıları, İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Aykut Tanrıverdi ve İl Emniyet Müdürü Cemil Tonbul tarafından karşılanan Sağlık Bakanı Sayın Mehmet Müezzinoğlu, makama geçerek Valilik Şeref defterini imzaladı.

        Bakan Müezzinoğlu, ziyaretteki konuşmasında, Özel Hastaneler ve Sağlık Kuruluşları Derneği’nin “Sağlıkta Ortak Çözüm Önerileri” konulu toplantıları vesilesiyle Antalya’da bulunduğunu belirtti. Türkiye’nin sağlıkta çok önemli mesafeler aldığını ve standartların ciddi seviyelere geldiğini söyleyen Bakan Müezzinoğlu, Türkiye’nin gelecek vizyonunda önemli konulardan birinin de sağlık turizmi olduğunun altını çizdi.

        Bakan Müezzinoğlu, sağlık turizminin geliştirilmesiyle birlikte, 2008-2013 yılları arasında yakalanan 1 buçuk milyar dolarlık sağlık gelirini 2023’e kadar kademe kademe 20-25 milyar dolara çıkarmayı hedeflediklerini belirterek, Türkiye’nin sağlık turizmi açısından tıbbı tecrübe birikimine ve altyapıya sahip olduğunu söyledi. Bakan Müezzinoğlu, konuşmasının sonunda Antalya’nın sağlık turizmi açısından stratejik öneme sahip bir merkez olduğunun altını çizerek, ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirtti.

        Ziyarette Vali Öztürk, Antalya’nın gerek özel sağlık hizmetleri, gerekse kamu sağlık hizmetleri bakımından birçok olanağa ve hizmete sahip olduğunu belirterek, özel hastane ve kamu hastanelerinin birbirine oranının nerdeyse yarı yarıya olduğunu ve özel hastanelerin yaz aylarında milyonlarca turiste ev sahipliği yapan Antalya’nın yükünü bu anlamda hafiflettiğinin altını çizdi.

        Antalya’da Alkol ve Madde Bağımlılığı Tedavi ve Eğitim Merkezi (AMATEM) hizmetine ihtiyaç duyulduğunun altını çizen Vali Öztürk, bununla ilgili çalışmaların yapılmaya başlandığını belirtti. Bunun dışında sağlık turizminin de çok önemsendiğini vurgulayan Vali Öztürk, her türlü turizm konusunda Antalya’nın yeterli ve iddialı olduğunu söyledi.

        Vali Sebahattin Öztürk, ziyaret anısına Sağlık Bakanı Sayın Mehmet Müezzinoğlu’na Döşemealtı halısı hediye etti.

Begen Paylas !

Yazar

Comments are closed.