Bazaar – Alışveriş Ve Yaşam Dergisi

Nejat İşler Yeniden Hastane’de

admin 19 Haziran 2014 Gündem, Haber, Magazin Yorumlar Kapalı
Nejat İşler Yeniden Hastane’de

Hastanede 95 günlük yoğun bakım sürecinin ardından geçen nisanda taburcu edilen Nejat İşler, yeniden hastanede… Ünlü oyuncu, beş saat süren bir operasyon geçirdi.

 

Septik şok nedeniyle 95 gün yoğun bakımda kalan Nejat İşler, bu kez parmak uçlarındaki giderilemeyen sorun nedeniyle hastanede… Ünlü oyuncunun geçtiğimiz gün sağ el parmaklarından operasyon geçirdiği ortaya çıktı.

Ameliyat beş saat sürdü

Doktorlar, yoğun bakım süreci uzayan hastalarda görülebilen bir sorundan dolayı sağ el parmakları moraran Nejat İşler’e ameliyat olması gerektiğini söyledi. Sağ el iki parmakta ampütasyon, diğer üç parmakta ise depritman ve greftleme yapılan operasyon beş saat sürdü.

“ZARAR GÖREN BÖLÜM KESİLDİ CANLI DOKUYLA ONARILDI”

Nejat işlere yapılan ampütasyon, depritman ve greftleme işlemlerinin ne anlama geldiğini ise Florence Nightingale Hastanesi’nden Uzman Dr. Ebru Şaşmaz  Buse Özel’e anlattı:

Yoğun bakımda uzun süre yatan hastalarda, bu tip dolaşım bozukluğuna bağlı uzuvlarda, beslenme ve oksijen problemi olabilir. Buna bağlı olarak parmak uçlarında bir nevi çürüme gelişmiştir. Hasta yoğun bakımdan çıktıktan sonra da geri dönüşüm olmadığı için zarar gören bölümlerin ampütasyonu yani kalıcı olarak kesilmesi ve graftleme dediğimiz, vücuttan alınan canlı dokularla onarılması işlemi yapılmıştır. Genel durumun toparlaması ile en kısa zamanda dolaşım sisteminin düzelmesi ile iyileşme sağlanacaktır. 

 

Begen Paylas !

Yazar

Comments are closed.