Bazaar – Alışveriş Ve Yaşam Dergisi

Konyaaltı’nda Büyükşehir Farkı

admin 20 Haziran 2014 Genel, Gündem, Haber Yorumlar Kapalı
Konyaaltı’nda Büyükşehir Farkı

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in halkın ücretsiz kullanımına açtığı Konyaaltı sahili, 22 Haziran Pazar günü gerçekleştirilecek açılışa hazırlanıyor. İnternet, şezlong, şemsiye, sehpa, tuvalet ve duş hizmetlerinin ücretsiz olacağı Konyaaltı sahilinde hummalı çalışma sürüyor. Başkan Menderes Türel, bu yaz Konyaaltı’nda Büyükşehir farkının hissedileceğini ifade etti.

 

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Konyaaltı sahilinde ücretsiz olacak 7 bin şezlong, 3 bin 500 şemsiye ve sehpanın sahile yerleştirilmeye başlandığını belirtti. Tamamen ücretsiz halk plajına dönüşen Konyaaltı’nı yenilenen yüzüyle 22 Haziran Pazar günü vatandaşların emrine sunacaklarını ifade eden Türel, Büyükşehir ekiplerinin harıl harıl sahili açılışa hazırladığını kaydetti.

İNTERNET ÜCRETSİZ

Türel şu bilgileri verdi: “10 ayrı plaj bölgesine ayırdığımız sahilde, her plaja 1 büfe yerleştiriyoruz. Vatandaşlarımızın ayakları yanmadan denize ulaşmalarını sağlayacak ahşap yollar oluşturuyoruz. Sahil boyunca 4’erli 30 duş ve yeni soyunma kabinleri yapıyoruz. Her plajda enerjisini güneşten alan enerji üniteleri yer alacak. Bu noktalarda isteyen cep telefonu ya da tablet bilgisayarını şarj edebilirken, ücretsiz kablosuz internet hizmetinden faydalanabilecek.”

ENGELSİZ KONYAALTI

Konyaaltı engelsiz bir plaj haline getirdiklerini belirten Başkan Türel, engelli vatandaşların deniz nimetinden en rahat şekilde faydalanabilmeleri için düzenlemeler yaptıklarını anlattı. Türel, “Her büfenin yanında engelli rampası oluşturuyoruz. Engelli vatandaşımız bu rampayı kullanarak sahile inebilecek ve kendileri için oluşturulan yoldan denize ulaşabilecek. Her plaja engellilerin denize girerken kullanacağı 4’er adet tekerlekli sandalye koyduk” dedi.

GECE AYDINLATILACAK

Sahili baştan sona ışıklandıracakları anlatan Türel şunları söyledi: “Sahilin gece karanlığa teslim olmasına izin veremezdik. Sahilde elektrik tesisatı bulunmadığı için 5 kilometrelik sahilde baştan sona yeni bir elektrik tesisatı kurduk. Elektrik direklerinin montajını yaptık.   Sahili gece 36 projektörle gündüz gibi aydınlatacağız. Olası kesintilere karşı önlem alarak sahile jeneratör de yerleştireceğiz.”

SIKI GÜVENLİK

Konyaaltı sahilinde güvenliği de en iyi şekilde sağlayacaklarını kaydeden Türel, her plajda 5 zabıta memuru ile 5 güvenlik elamanının görevli olacağını söyledi. Başkan Türel, her plajda can kurtaran kulesi ve can kurtaran bulunacağının da altını çizdi. Sahile her türlü seyyar satıcının girmesinin yasak olduğunu vurgulayan Başkan Menderes Türel,  “Mısır, midye gibi ayaküstü satış yapanlar için büfelerin yanında satış noktaları oluşturulacak. Tek tip kıyafet giyecek bu seyyar satıcıların isimlikleri olacak” diye konuştu. Türel, sahilde mangal yakmanın da yasak olacağını söyledi.

 

Konyaaltı sahilinde temizliğinden güvenliğine, plaj hizmetlerinden internetine, Antalyalılara en iyi hizmeti vereceklerini kaydeden Başkan Menderes Türel, “Konyaaltı bu yaz Büyükşehir farkını hissedecek” dedi.

 

Begen Paylas !

Yazar

Comments are closed.