Bazaar – Alışveriş Ve Yaşam Dergisi

KONSEM Yıl Sonu Sergisi Konyaaltı Belediyesi’nde

admin 07 Haziran 2014 Genel, Gündem, Haber Yorumlar Kapalı
KONSEM Yıl Sonu Sergisi Konyaaltı Belediyesi’nde

Konyaaltı Belediyesi bünyesinde hizmet veren Konyaaltı Sanat Eğitimi Merkezi (KONSEM), 2013-14 yılı eğitim-öğretim dönemini, belediye hizmet binasında açtığı sergi ile tamamladı.

 

Konyaaltı Belediyesi’nin sosyal sorumluluk projeleri arasında yer alan KONSEM, 2013-14 yılı eğitim-öğretim dönemini, belediye hizmet binasında açtığı sergi ile tamamladı. Liman ve Gürsu Mahalleleri’nde yer alan şubeleriyle hizmet veren KONSEM’de, resim, tezhip, dikiş-nakış, ahşap boyuma, seramik ve cam süsleri branşlarında eğitimi alan kursiyerler, yıl boyunca yapmış oldukları el emeklerini açtıkları sergi ile görücüye çıkardı. Serginin açılış kurdelesini Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek kesti.
“Konyaaltı Belediyesi fuaye alanında sergilenen el emeği çalışmaların, kursiyerlerin bir yıl da ortaya koyduğu emeğin ürünleri.” diyen Başkan Böcek, yaklaşık iki yıl gibi kısa bir süre içinde 7 bin 200 kişiyi meslek ve sanat eğitimi kurslarından mezun ettiklerini söyledi. Başkan Böcek, burada eğitim gören özellikle ev hanımlarının gerek psikolojik gerek ise sosyolojik anlamda deşarj olduklarını ifade etti. Bunun yanı sıra hanımların, kurslarda yapmış oldukları ürünleri satarak ev ekonomilerine katkı sağladıklarını bildirdi.
2013-14 eğitim öğretim yılı içinde KONSEM’de 60 ayrı branşta toplam 3 bin 223 kişiye eğitim verdiklerini dile getiren Muhittin Böcek, KONSEM’de yaz dönemi kursları içinde kayıt almaya başladıklarını duyurdu.

 

Begen Paylas !

Yazar

Comments are closed.