Bazaar – Alışveriş Ve Yaşam Dergisi

Komşuevi’nde yöresel tatlar paylaşıldı

admin 23 Ocak 2016 Galeri, Genel, Haber Yorumlar Kapalı
Komşuevi’nde yöresel tatlar paylaşıldı

14

Yöresel Tatlar Günü düzenlenen Muratpaşa Belediyesi Komşuevi, Antalya Dostları’nı da buluşturdu.

Yöresel Tatlar Günü düzenlenen Muratpaşa Belediyesi Komşuevi, Antalya Dostları’nı da buluşturdu. Komşuevinde; Antalya’nın yöresel lezzeti olan hibeş, Muratpaşa Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Cephaneci tarafından yapılarak konuklara ikram edildi
Muratpaşa Belediyesi’nin eski Kozaklı Kahvesi’ni Komşuevi olarak düzenlenmesinin ardından Yöresel Tatlar Günü gerçekleştirildi. Komşuevi’nde Antalya Dostları üyeleri ile birlikte düzenlenen ilk etkinlikte; Antalya’nın yöresel tatlarından biri olan hibeş, Muratpaşa Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Cephaneci tarafından yapılarak konuklara ikram edildi. Başkan Yardımcısı İbrahim Cephaneci, konuklara, eski Antalya ve Kozaklı Kahvesi’nin geçmişi hakkında bilgiler verdi.
Antalya Büyükşehir Belediye eski Başkanı HASAN Subaşı’nın da katıldığı etkinlikte cümbüşle şarkılar söylenerek, oyunlar oynandı. Antalyalı komşularla bir araya geldiklerini belirten Başkan Yardımcısı İbrahim Cephaneci, “Komşuevimizde komşularımızla bir aradayız. Komşuevimizin ilk etkinliğinde Antalya Dostları üyeleri ile birlikte, Antalya’ya özgü hibeş mezesini yaptık. Yöresel etkinliklerimize devam edeceğiz. Muratpaşa’da komşuluk ilişkilerini güçlendireceğiz ” diye konuştu.

Begen Paylas !

Yazar

Comments are closed.