Bazaar – Alışveriş Ve Yaşam Dergisi

Kepez’den bir ilk daha “Mobil Hizmet”

admin 09 Kasım 2012 Genel, Gündem, Haber Yorumlar Kapalı
Kepez’den bir ilk daha “Mobil Hizmet”

Kepez Belediyesi Antalya’da bir ilke daha imza atarak “Mobil Tahsilat Aracı” uygulamasını hayata geçirdi. Kepez Belediyesi, Antalya Tapu Kadastro Müdürlüğü önünde konuşlandırdığı Mobil Tahsilat Aracı ile belediyeyi vatandaşların ayağına taşıyor.

Kepez Belediyesi Antalya’da bir ilke daha imza atarak “Mobil Tahsilat Aracı” uygulamasını hayata geçirdi. Meltem Mahallesi’ndeki Antalya Tapu Bölge Müdürlüğü önünde konuşlandırılan Mobil Tahsilat Aracı, tapuda alım-satım işlemi yapan Kepez’li vatandaşlara büyük kolaylık sağlıyor.

Kepezli vatandaşlar tapuda yaptıkları alım-satımlarda gerekli olan evraklar ve ödemeler için Kepez Belediyesi’ne gitmeye gerek kalmadan; Emlak Gelir Servisi’nde yapılması gereken  beyan, sicil, tahakkuk ve tahsilat gibi tüm işlemlerini Mobil Tahsilat Aracı’nda yaptırabiliyor.

 

İki memurun görev yaptığı, yüksek hız kapasiteli iki bilgisayarın yer aldığı Mobil Tahsilat Aracı’nda, mobil internet şebeke sistemi kullanılıyor. Uydu yoluyla internet bağlantısının sağlandığı araçta, 3G teknolojisi ile vergi  mükelleflerinin bilgilerine ulaşılarak işlemler yapılıyor.

 

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Mobil Tahsilat Aracı’nın Kepez’li vatandaşlar için büyük kolaylık olduğunu kaydetti. Başkan Hakan Tütüncü, Antalya Tapu Bölge Müdürlüğü önünde konuşlandırılan araç ile vatandaşların belediyeye gelmeden işlemlerini yapabildiklerini belirterek, Kepez Belediyesi olarak yerinde hizmet ilkesini yaygınlaştırmayı hedeflediklerini söyledi. Mobil Tahsilat Aracı uygulamasını, önümüzdeki günlerde kapalı halk pazar yerlerine de taşıyacaklarını dile getiren Başkan Tütüncü, bu uygulamanın süresiz olarak devam edeceğini de kaydetti.

Begen Paylas !

Yazar

Comments are closed.