Bazaar – Alışveriş Ve Yaşam Dergisi

KEPEZ DERDE DERMAN OLUYOR

admin 04 Şubat 2016 Galeri, Genel, Gündem, Haber, Yaşam Yorumlar Kapalı
KEPEZ DERDE DERMAN OLUYOR

kepez-derde-derman-oluyor (1)

KEPEZ Belediyesi’nin 20 mahalleyi kapsayan kalp sağlığı taramasında risk taşıdığı tespit edilenler hastanelere sevk edilerek tedavilerinin yapılması sağlanıyor.

Kepez Belediyesi’nin, Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi işbirliğiyle 20 mahalleyi kapsayan kalp sağlığı taramasının durağı Şafak Mahallesi oldu. Gezici sağlık TIR’ında gün boyu 177 vatandaşın kolesterol, tansiyon, şeker ölçümü, kan tahlili, kalp akım grafiği (EKG) çekildi. Uzman doktorlar tarafından muayenesi yapılanlar kalp sağlığı konusunda bilgilendirildi. Sağlık sorunu bulunan kişiler ise tedavilerinin yapılması için Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi.

2 BİN 500 KİŞİNİN KALBİNE BAKILDI

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de Şafak Mahallesi’ndeki kalp sağlığı taraması yapılan üniteyi ziyaret etti. Taramaya gelen vatandaşlarla sohbet eden Başkan Hakan Tütüncü, 20 mahalleyi kapsayan taramanın 16 mahallede tamamlandığını belirtti. Tütüncü, şu ana kadar 2 bin 500 kişinin kalp sağlığı taramasından geçirildiğini söyledi. Şafak Mahalle Muhtarı Yılmaz Kökçen ve vatandaşlar, sağlık taramasından duydukları memnuniyeti dile getirerek, Tütüncü’ye teşekkür etti.

Begen Paylas !

Yazar

Comments are closed.