Bazaar – Alışveriş Ve Yaşam Dergisi

KAFE KONDULAR ENGELLİ YOLLARINI KAPADI

admin 02 Mart 2016 Galeri, Genel, Gündem, Haber Yorumlar Kapalı
KAFE KONDULAR ENGELLİ YOLLARINI KAPADI

ANTALYA’nın en yoğun merkezleri olan Işıklar, Atatürk ve Kazım Özalp caddesi üzerindeki engelli yollarının esnaf ve seyyar satıcılar tarafından kapatılmasına duyarlı insanlar tepki gösterdi.

Cafe, pastane ve restoranların kaldırım üzerine inşa ettiği oturma bölümler, engelli bireylerin yaşamını zorlaştırıyor. İşletmelerin kaldırıma inşa ettikleri eklentiler nedeniyle engelli yollarının güzergahı değiştirildi. Görme engellilerin bastonları yardımıyla yürümeleri için düz bir şerit üzerinde yapılan kozmopolit yürüyüş yolları, oturma gruplarının altına denk gelince farklı bir çözüm bulundu. Engelli yolları brandalı oturma gruplarının çevresinden dolaştırıldı. Daha önce düz bir çizgi halinde ilerleyen engelli yolları, yapılan düzenlemeyle birçok yerde zikzaklar çizerek ilerliyor.

Görme engelli vatandaşların güvenli şekilde yürümeleri için belediyelerin kaldırımlara yaptığı yürüyüş yollarının işgali bunlarla da sınırlı değil. Seyyar satıcı ve ayakkabı boyacılarının da kaldırım işgali engelli bireylere zor anlar yaşatıyor. Pek çok vatandaşlar, kaldırım işgallerine çözüm bulunması için ilgili belediyeleri arayarak şikayette bulundu.

 

Begen Paylas !

Yazar

Comments are closed.