Bazaar – Alışveriş Ve Yaşam Dergisi

İSTEK’li Öğrencilerin Liseye Geçiş Töreni

admin 09 Haziran 2014 Genel, Gündem, Haber Yorumlar Kapalı
İSTEK’li Öğrencilerin Liseye Geçiş Töreni

İSTEK Antalya Yeditepe Koleji Ortaokulu 8. sınıf öğrencilerinin 2013-2014 Eğitim-Öğretim yılı Liseye Geçiş Töreninde duygu dolu anlar yaşandı.
Okul bahçesinde düzenlenen törene, İSTEK Vakfı Kurucu Temsilcisi ve Hukuk Müşaviri Nefise Ülker Turgut, okul idarecileri, okul aile birliği üyeleri, öğretmenler ve çok sayıda veli katıldı.
Bu yıl 165 8’inci sınıf öğrencisinin liseye uğurlandığı törende,  İSTEK Vakfı Kurucu Temsilcisi ve Hukuk Müşaviri Nefise Ülker Turgut, Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koca, Okul Müdürü Sadık Dönmez, Okul Aile Birliği Başkan Yardımcısı Gonca Turan, öğrencilere, bir konuşma yaptı.
Okul Müdürü Sadık Dönmez, “İSTEK Antalya Yeditepe Kolejinin sevgi ağı içerisinde siz değerli velilerimiz, öğrencilerimiz ve öğretmenlerimizle yakaladığımız sinerji ve motivasyon, hedefe inanç, gönül birliği içerisinde 5 yıldan bu yana başarıdan başarıya koştuk. 2010, 2011, 2012 SBS’de elde ettiğimiz il birinciliklerinin ardından 2013 SBS sonucunda tüm resmi ve özel okullar arasında okulumuz il genelinde tekrar birinci olmuştur. 2013-2014 eğitim öğretim yılında Türkiye genelinde Milli Eğitim Bakanlığının I. ve II. dönemde yaptığı TEOG’da 7 öğrencimiz tüm soruları doğru cevaplamıştır. 165 öğrencimizin tüm derslerdeki ortalamaları incelendiğinde rahatlıkla il birinciliğini tekrarlayabileceğimizi göstermektedir. 10 Nisan 2014 tarihinde Antalya il genelinde yapılan PTS’de 471 resmi ve özel okullarda 6.sınıflarımız Antalya Merkez birinciliği, 7.sınıflarımız da Antalya il birincisi olmuştur. Bu başarıda emeğe geçen herkese teşekkür ediyor, liseye geçecek olan tüm öğrencilerimizi sevgi ile kucaklıyor, hayatlarında başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.
Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koca yaptığı konuşmada ise, “Öğrencilere şefkat ve hassasiyetiyle yaklaşan, onları eğiten, öğreten, biçimlendiren öğretmen arkadaşlarıma huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Sevgili mezunlarımız sizleri dört yıllık bir eğitimin sonunda, bir üst eğitime, liseye uğurluyoruz. Hepinize başarılar dilerim” dedi.

Okul birincisi, ikincisi ve üçüncüsünün açıklanmasının ardından, İSTEK Antalya Yeditepe Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koca’ya, mezunlar adına okul birincisi Erkin Aşcı, kendilerine çağdaş bir eğitim-öğretim olanağı sundukları için teşekkür plaketi takdim etti.
Program, İSTEK Antalya Yeditepe Koleji Ortaokulu mezunları birincisi Erkin Aşcı’nın yaş kütüğe plaket çakması ve veda konuşması ile devam etti.
Törenin en duygulu anı olarak nitelendirilen bayrak flama devir teslim töreninde ise bu yıl liseye geçecek olan öğrenciler, gelecek yıl ortaokul 8. sınıf olacak öğrencilere, Türk bayrağını ve İSTEK Antalya Yeditepe Koleji flamasını teslim etti. Bayrak flama teslim töreninin ardından öğrencilere, mezuniyet belgeleri verildi.
Ayrıca programda, sınavlarda ve yüzme dalında Türkiye derecesi elde eden öğrencilere de plaketleri takdim edildi. Okul orkestrasının seslendirdiği şarkılar ise programa renk kattı.
Tören, öğrencilerin hatıra fotoğrafı çekilmesinin ardından düzenlenen barbekü partisi ile son buldu.

 

 

 

Begen Paylas !

Yazar

Comments are closed.